دکوراسیون خانه ای با متریال فلزی | دکوراسیون با فلز
18
آبان

دکوراسیون با فلز + بررسی 6 نکته برای داشتن بهترین دکور با فلز

دکوراسیون با فلز یکی از زیبایی هایی است که هر فردی می تواند آن را در فضای خود تجربه کند. فلزات در طراحی دکوراسیون داخلی در اصفهان به دلیل زیبایی، دوام و قابلیت انعطاف پذیری بسیار محبوب هستند. آنها می توانند در طیف گسترده ای از سبک ها و فضاها استفاده شوند. همچنین به ایجاد احساسات مختلف در یک اتاق کمک کنند. ما می خواهیم در این مقاله انواع فلزات در طراحی داخلی را بررسی کنیم. همچنین نکاتی که برای ایجاد دکوراسیون با فلز باید رعایت شود نیز بررسی خواهیم کرد. آتلیه ی معماری چکادآرک می تواند بهترین دکوراسیون داخلی در اصفهان را با استفاده از بهترین متریال به شما ارئه دهد.

فهرست تصاویر

فلز 1 فلز در دکوراسیون

فلز 2 فلز های کاربردی

فلز 3 دکوراسیون داخلی با فلز

انواع عناصر فلزی مورد استفاده در طراحی برای ایجاد هنر دکوراسیون با فلز

انواع مختلفی از فلزات وجود دارد که می توان در طراحی داخلی استفاده کرد. می خواهیم در این مقاله چند نمونه فلز پرکاربرد در  دکوراسیون داخلی در اصفهان را به شما معرفی کنیم. به عنوان مثال:

 • دکوراسیون با فلز آهن: آهن یک فلز رایج و بادوام است. آهن در طیف گسترده ای از رنگ ها و روکش ها موجود است. همچنین می تواند برای ایجاد مبلمان، لوازم روشنایی، و سایر عناصر دکور استفاده شود.
 • دکوراسیون با فلز فولاد: فولاد یک فلز قوی و مقاوم در برابر خوردگی است. اغلب این فلز به دلیل مقاومتی که دارد برای مبلمان، لوازم روشنایی و سایر عناصر دکور استفاده می شود. با آتلیه ی معماری چکادآرک بهترین ها را تجربه کنید.
 • دکوراسیون با فلز آلومینیوم: آلومینیوم نیز یک فلز سبک و مقاوم در برابر خوردگی است. آلومینیوم در هدف ما که دکوراسیون با فلز است را شاید کم تر دیده باشید. شما قرار است فلز آلومینیوم را در دکوراسیون هایی به سبک مدرن و امروزی بیشتر ببینید.
 • دکوراسیون با فلز مس: مس یک فلز با رنگ گرم و زیبا است. دکوراسیون با فلز مس اغلب برای مبلمان، لوازم روشنایی و سایر عناصر دکور استفاده می شود. این فلز را می توانید در دکوراسیون با سبک های صنعتی بیشتر مشاهده کنید. زیبایی و در عین حال هزینه ی نسبتاً مناسب این فلز یکی از دلایل معروف بودن آن در دکوراسیون است.
 • دکوراسیون با فلز برنج: برنج نیز یک فلز با رنگ گرم و زیبا است. احتمالا شما تا به حال ظروف برنجی زیادی را تا به حال مشاهده کرده اید. صنعت گران بر روی این ظروف نقوش بسیار زیبایی را ایجاد می کنند. استفاده از این ظروف در آشپزخانه و یا دکور به تنهایی می تواند شما را  هدف دکوراسیون با فلز برساند.
مطالب پیشنهادی  طرح کاشی بین کابینتی چیست +مزایا و 4 انواع آن

استفاده و کاربرد عناصر فلزی برای ایجاد اثر هنری دکوراسیون با فلز

فلز 1 فلز در دکوراسیون

فلز در دکوراسیون | دکوراسیون با فلز
فلز در دکوراسیون | دکوراسیون با فلز | چکادآرک

فلزات می توانند در طیف گسترده ای از کاربردها در طراحی داخلی استفاده شوند. آتلیه‌‌ی chakad-arc بهترین ایده ها را می تواند برای داشتن دکوراسیون با فلز به شما به صورت حضوری ارائه دهد. به عنوان مثال می توان از فلز در مبلمان استفاده کرد. فلزات می توانند برای ساخت مبلمان، از جمله صندلی ها، میزها، و تختخواب استفاده شوند. آنها می توانند به ایجاد احساسات مختلف در یک اتاق کمک کنند. احساساتی مانند مدرن، لوکس، یا صنعتی در دکوراسیون با فلز ایجاد کنند.

همچنین شما برای داشتن دکوراسیون با فلز می توانید از عناصر فلزی در روشنایی خود استفاده کنید. فلزات می توانند برای ساخت لوازم روشنایی، از جمله لوسترها، آباژورها، و چراغ های دیواری استفاده شوند. آنها می توانند به ایجاد احساسات مختلف در یک اتاق کمک کنند. احساساتی مانند مدرن، صنعتی، یا روستایی به فضای دکوراسیون با فلز شما اضافه کنند. از عاصر فلزی در تزیینات قافل نشوید. فلزات می توانند برای ایجاد عناصر تزیینی در یک اتاق، مانند گلدان ها، مجسمه ها، و آثار هنری استفاده شوند.

آنها می توانند به افزودن لمسی از زیبایی و ظرافت به یک اتاق کمک کنند. عناصرکاربردی با فلزات می توانید ایجاد کنید. این فلزات می توانند برای ایجاد عناصر کاربردی در یک اتاق، مانند دستگیره ها، شیرآلات، و لولاها استفاده شوند. آنها می توانند به ایجاد احساسات مختلف در یک اتاق کمک کنند، مانند مدرن، صنعتی، یا روستایی کمک کنند. عناصر کاربردی فلزی سابقه ی استفاده ی بالایی در دکوراسیون با فلز دارند. تنها هنگام کاربرد این عناصر در دکوراسیون با فلز باید کمی به میزان واکنش پذیری هر کدام توجه کرد.

نکاتی برای انتخاب عناصر فلزی برای داشتن دکوراسیون با فلز مناسب

هنگام انتخاب عناصر فلزی مناسب هنگام انتخاب و طراحی دکوراسیون داخلی خود، نکات زیر را در نظر داشته باشید.  نکته ی اول آن است که هنگام ایجاد دکوراسیون با فلز ابتدا باید سبک کلی اتاق خود را مشخص کنید. چرا که فلزات می توانند در طیف گسترده ای از سبک ها استفاده شوند. از جمله این سبک ها می توان به مدرن، سنتی، و صنعتی اشاره کرد. هنگام انتخاب عناصر فلزی، به این فکر کنید که می خواهید اتاق شما چه احساسی داشته باشد.

نکته ی دومی که باید به آن برای ایجاد دکوراسیون با فلز توجه کرد. آن است که رنگ فلز را با سایر رنگ های اتاق خود هماهنگ کنید. فلزات در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود هستند. از جمله ی این رنگ ها می توان به طلایی، نقره ای، مسی، برنجی، و سیاهاشاره کرد. انتخاب رنگ فلز مناسب کاملا به سایر رنگ های اتاق شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر اتاق شما رنگ های روشن دارد. یک فلز با رنگ روشن مانند نقره یا طلا می تواند به روشن تر شدن فضا کمک کند. آتلیه ی معماری chakad-arc در تمامی مراحل همراه شما است.

مطالب پیشنهادی  دکوراسیون داخلی ایران و 3 عوامل تاثیر گذاربر آن!

اگر اتاق شما رنگ های تیره و خنثی دارد. یک فلز با رنگ تیره مانند مسی یا برنج می تواند به گرمتر و صمیمی تر شدن فضا کمک کند. هر چند که شما در دکوراسیون می توانید از رنگ های مکمل برای زیبایی و عمق دکوراسیون با فلز خود استفاده کنید. نکته ی بعدی استفاده از عناصر فلزی که سایز آن ها با اتاق هماهنگ باشد است. عناصر فلزی بزرگ می توانند یک اتاق را روشن تر و بزرگ تر نشان دهند. این در حالی است که عناصر فلزی کوچک می توانند یک اتاق را ظریف تر و زنانه تر نشان دهند.

نکات اضافه برای انتخاب عناصر فلزی برای داشتن دکوراسیون با فلز مناسب

هنگام انتخاب عناصر فلزی، به اندازه اتاق خود فکر کنید. در سبک های صنعتی دکوراسیون با فلز های معمولاً بزرگ و قابل دید تزیین می‌شوند. به عنوان مثال در این سبک ممکن است لوله های فلزی آب و گاز را بر روی سقف خود ببینید. در این سبک با در نظر گرفتن راحتی مبلمان و نیمکت هایی با ترکیب چوب و فلز می‌توان ایجادکرد. پس زمانی که می گوییم بیایید دکوراسیون با فلز زیبایی برای فضای خود ایجاد کنید. منظورمان چیزی فراتر از تزیینات کوچک و ظریف است. حتی شما کافه ای و یا فروشگاهی خلاقانه و مدرن با عناصر فلزی می‌توانید ایجاد کنیم.

همانطور که گفته شد استفاده از عناصر فلزی به صورت هدفمند و کاربردی یکی از راه های استفاده از فلز در دکوراسیون با فلز است. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از فلزات می تواند باعث شلوغ شدن یک اتاق شود. در عوض، با کمک گرفتن از یک متخصص می‌توانید از فلزات به صورت هدفمند برای ایجاد نقاط کانونی استفاده کنید. فرض کنیدکه از یک لوستر فلزی بزرگ برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن خود استفاده کنید. برای داشتن دکوراسیون با فلز  باید به میزان فضای خانه توجه کنیم.

فلز 2 فلز های کاربردی

دکوراسیون خانه ای با مبلمان فلزی | دکوراسیون با فلز
دکوراسیون خانه ای با مبلمان فلزی | دکوراسیون با فلز | چکادآرک

و نکته ی اخر استفاده از عناصر فلزی با سایر مواد در اتاق خود برای داشتن دکوراسیون با فلز مناسب هماهنگ کنید. یکی از جذابیت های فلز آن است که می توان فلزات را سایر مواد در اتاق خود هماهنگ کرد. به عنوان مثال می توان با عناصرچوب، شیشه، و سنگ هماهنگ کرد.  فرض کنید که می توانید از یک مبلمان فلزی با یک میز چوبی در اتاق نشیمن خود استفاده کنید. همچنین از یک لوستر فلزی با یک دیوار آجری در آشپزخانه خود استفاده کنید.

نگهداری از عناصر فلزی در طراحی دکوراسیون با فلز داخلی چگونه است؟

فلزات، به ویژه فلزات براق، به راحتی در معرض آلودگی و خراش قرار می گیرند. بنابراین، مهم است که برای نگهداری و مراقبت از عناصر فلزی در طراحی دکوراسیون داخلی اقدامات لازم را انجام دهید. در اینجا چند نکته برای نگهداری و مراقبت از عناصر فلزی آورده شده است که با یکدیگر بررسی می کنیم. نکته اول آن است که عناصر فلزی در دکوراسیون با فلز خود را به طور منظم تمیز کنید. برای تمیز کردن عناصر فلزی، می توانید از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. اگر عناصر فلزی شما دارای آلودگی یا چربی هستند، می توانید از یک محلول آب و صابون ملایم استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی  6 مورد از$ ویژگی های مهم دکوراسیون داخلی مدرن که باید دانست؟

از قرار دادن عناصر فلزی در معرض نور مستقیم خورشید یا گرمای شدید خودداری کنید. نور مستقیم خورشید می تواند باعث کدر شدن یا تغییر رنگ فلزات در دکوراسیون با فلز شما می شوند. گرمای شدید نیز می تواند باعث تغییر شکل یا ذوب فلزات شود. از ضربه زدن یا خراشیدن عناصر فلزی خودداری کنید. ضربه زدن یا خراشیدن می تواند باعث آسیب دیدن سطح فلزات شود. در نتیجه دکوراسیون با فلز شما جلوه ی خود را به مرور از دست خواهد دارد. اگر عناصر فلزی شما دچار خوردگی یا زنگ زدگی شده‌اند، آنها را به یک متخصص برای تعمیر یا بازسازی بسپارید. آتلیه ی معماری چکادآرک بهترین ها به شما معرفی خواهد کرد.

نتیجه: طراحی داخلی خود را با زیبایی جاودانه عناصر فلزی ارتقا دهید

فلز 3 دکوراسیون داخلی با فلز

دکوراسیون خانه ای با تزیینات فلزی | دکوراسیون با فلز
دکوراسیون خانه ای با تزیینات فلزی | دکوراسیون با فلز | چکادارک

فلزات یک عنصر قدرتمند در طراحی داخلی هستند که می توانند به ایجاد فضایی زیبا، کاربردی و جذاب کمک کنند. با در نظر گرفتن نکات ذکر شده در بالا، می توانید. از فلزات برای ایجاد دکوراسیونی که منعکس کننده سبک و سلیقه شما باشد. ما در این مقاله از نعرفی عناصر فلزی که می توانید در دکوراسیون با فلز خود بکار ببرید. شروع کردیم و با مثال، کاربرد فلز و نحوه ی نگهداری آن ها مقاله ی خود را به پایان رساندیم. امیدواریم که اطلاعات گفته شده در این مقاله بتواند پیش زمینه ی مناسبی از دکوراسیون با فلز به شما ارائه دهد.

موضوع مقاله طراحی داخلی خود را با عناصر فلزی ارتقا دهید: دکوراسیون با فلز
تاریخ 1402/8/18
نویسنده نازنین بیگلری
وب سایت Chakad-arc

سوالات متداول در مورد چگونگی ایجاد یک دکوراسیون با فلز مناسب

 1. نگهداری و مراقبت از عناصر فلزی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه است؟
 • فلز خود را به طور منظم تمیز کنید
 • تمیز کردن عناصر فلزی، می توانید از یک پارچه نرم و مرطوب
 • از قرار دادن عناصر فلزی در معرض نور مستقیم خورشید یا گرمای شدید خودداری کنید
 1. چند مورد از کاربرد های عنصر فلز در دکوراسیون را بیان کنید؟

برای دکوراسیون با فلز می‌توان از عناصر تزیینی در یک اتاق، مانند گلدان ها و آثار هنری استفاده کرد. همچنین این فلزات می توانند برای ایجاد عناصر کاربردی در یک اتاق، مانند دستگیره ها، شیرآلات، و لولاها استفاده شوند

 1. فلز های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی را بیان کنید؟
 • دکوراسیون با فلزآهن
 • فولاد
 • آلومینیوم
 • مس
 • دکوراسیون با فلز برنج