بازسازی محیط با وسایل موجود - بازسازی محیط
20
آبان

بازسازی محیط با وسایل موجود و 3 روش اصلی آن!

بازسازی محیط حتما نیاز به هزینه زیاد ندارد. می توان از وسایل موجود بازسازی محیط را انجام داد. چکاد در بازسازی ساختمان در اصفهان از این روش نیز استفاده می کند. برای بازسازی محیط با هزینه کم، نیازی نیست که حتما دیواری خراب شود؛ بلکه می ‌توان با چند ترفند کوچک حال ‌و هوا را تغییر داد. پس اگر برای بازسازی محیط هزینه کافی ندارید، می ‌توانید با چند تغییر کم هزینه ظاهر محیط را تغییر دهید. در این مقاله از چند راهکار کاربردی نام برده می شود. بازسازی محیط با کمترین هزینه همیشه مورد توجه بازسازی ساختمان در اصفهان بوده است.

فهرست تصاویر

بازسازی 1مرتب سازی کمد ها و دور ریختن موارد غیر ضروری

بازسازی 2نمونه لوستر چوبی در بازسازی محیط

بازسازی 3استفاده از گرین وال در محیط اتاق خواب

3 روش اصلی در بازسازی محیط با وسایل موجود

برای بازسازی محیط با وسایل موجود اولین قدم جمع آوری وسایلی است که دیگر برای شما کاربرد ندارد. یعنی وسایلی که جای زیادی را در خانه اشغال کرده ‌اند؛ با حذف این وسایل فضای محیط دلباز تری در بازسازی ساختمان در اصفهان خواهید داشت. برای مثال فرض کنید یک بوفه‌ بزرگ و قدیمی در گوشه‌ خانه دارید. می‌ توانید با یک کنسول متناسب محیط و جمع و جور عوض کنید. یا فرض کنید کمدی پز اط لباس و وسایل اضافه دارید. وسایل و لباس اضافه را از درون کمد خارج کنید.

مرتب سازی کمد ها و دور ریختن موارد غیر ضروری - بازسازی محیط
مرتب سازی کمد ها و دور ریختن موارد غیر ضروری – بازسازی محیط – چکاد

بازسازی 1 مرتب سازی کمد ها و دور ریختن موارد غیر ضروری

تغییر رنگ دیوار ها می ‌تواند برای ما هزینه آنچنانی در بازسازی محیط به همراه نداشته باشد. از سوی دیگر تاثیر بسیار چشمگیری بر تغییر محیط خانه می‌گذارد. انرژی زیادی را نیز در فضا به جریان می ‌اندازد. البته در انتخاب رنگ باید توجه کافی داشته باشید؛ چرا که انتخاب اشتباه می ‌تواند نتیجه عکس در بازسازی محیط به همراه داشته باشد. فضای خانه را شلوغ نشان دهد. برای مثال chakad-arc برای انتخاب رنگ پذیرایی، رنگ مبلمان، فرش و پرده را دخیل می کند.

مطالب پیشنهادی  بازسازی لابی + 5 نکته مهم + 5 توصیه ضروری!!

حس طراوت و شادابی با وجود گل و گیاه به محیط خانه می ‌تواند منتقل شود. سعی کنید قسمتی از خانه را به گلدان‌ های مناسب محیط اختصاص دهید. بهتر است همه آن ها‌ را در آن قسمت قرار دهید. شما با اینکار فضای دنجی را برای استراحت خود فراهم می کنید که می‌توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. البته باید به رنگ گلدان ها باید توجه کنید. رنگ گلدان ها نباید به صورتی باشد که تضاد نازیبایی زا در بازسازی به محیط میبخشد. بهترین رنگ ها برای گلدان ها رنگ های سفید، مشکی و طوسی هستند که با اکثر محیط ها همخونی دارند.

تعمیر لوازم خانه را در بازسازی محیط جدی بگیرید!

یکی از موثر ترین روش‌ ها در بازسازی محیط با هزینه کم، تعمیر وسایل قدیمی است؛ برای مثال تعمیر میز نهارخوری ای که مدت ‌ها است در گوشه‌ انباری قرار گرفته است یکی از این موارد است. رگلاژ کردن در های کابینت آشپزخانه کار کوچک دیگری است که می‌تواند حس نو بودن را به محیط منتقل کند. یا حتی برای تغییر چشم گیر تر در آشپزخانه می توانید درب کابینت ها را عوض کنید. اگر به این مقدار نمیخواهید هزینه کنید استفاده از برچسب های کابینت هم ایده خوبی است. چکاد تعمیر لوازم خانه را بری بازسازی محیط به شما پیشنهاد می کند.

اگر در فکر دور انداختن کاناپه قدیمی ‌تان هستید، دست نگه‌ دارید! نگاه دوباره‌ای به آن‌ها بیاندازید و سعی کنید راهی برای استفاده دوباره پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما رنگ کردن بدنه چوبی کاناپه، یا تعویض رویه‌ ی آن است. حتی می ‌توانید برای روکش کردن میز یا کمد قدیمی ‌تان از رول‌ های کاغذ دیواری استفاده کنید. می توانید تکه های باقیمانده آن ها را به قیمت پایین از فروشگاه ‌های دکوراسیون داخلی تهیه کنید. شک نکنید که نتیجه و تغییر نسبت به هزینه ‌ی پرداخت ‌شده فوق ‌العاده راضی‌ کننده خواهد بود.

تاثیر بررسی وسایل انباری در باز سازی محیط با وسایل موجود

از مهم‌ترین کار هایی که باید در بازسازی محیط با وسایل موجود به آن توجه داشت، تمیز کردن انباری است. زیرا با استفاده از وسایل قدیمی گوشه آن می توان محیط جدیدی را ساخت. برای مثال اگر آینه‌ دیواری قدیمی دارید می توانید آن را‌ را در گوشه‌ ای از اتاق خواب خود نصب کنید. یا می توانید با تغییرات جزئی در قاب همان آینه دوباره آن را در نشیمن خانه استفاده کنید.  وجود آینه در محیط باعث بزرگ تر شدن محیط می شود. باز پارچه های قدیمی موجود در انبار ممکن است در بازسازی محیط موثر باشد. معمولا وسایل چوبی در تمام انبار ها یافت می شود. ممکن است با تغییر رنگ آن بتوان دوباره مورد استفاده قرار داد.

مطالب پیشنهادی  راهنمای جامع مرمت ساختمان قدیمی و بررسی فرآیند آن

انتخاب لوستر در بازسازی محیط نشیمن با هزینه کم

انتخاب لوستر پس از بازسازی محیط نشیمن با هزینه کم، به چند عامل بستگی دارد. سبک دکوراسیون، اندازه اتاق، طراحی کلی اتاق نشیمن و نیازهای روشنایی از جمله این عوامل است. در ادامه، نکات مهم را برای انتخاب لوستر مناسب با هزینه کم بررسی می‌کنیم: ابتدا باید متناسب با سبک دکوراسیون اتاق نشیمن خود، یک لوستر انتخاب کنید. بسته به دکوراسیون اتاق که به سمت کلاسیک، مدرن، روستیک یا مینیمالیست می‌رود متفاوت است.  چکاد انتخاب لوستری هماهنگ با سبک کلی اتاق را باعث تاثیر در جذابیت فضا می داند.

نمونه لوستر چوبی در بازسازی محیط - بازسازی محیط
نمونه لوستر چوبی در بازسازی محیط – بازسازی محیط – چکاد

بازسازی 2 نمونه لوستر چوبی در بازسازی محیط

اندازه اتاق نشیمن نقش کلیدی ای در انتخاب اندازه لوستر دارد. یک لوستر بیش از حد بزرگ یا کوچک، تعادل داخلی را از بین می برد. به عنوان مثال، در اتاق‌های کوچک‌تر، لوستر با ابعاد کوچکتر جلوه بهتری دارد. نحوه قرارگیری لوستر نیز اهمیت بالایی دارد. اینکه لوستر به صورت مرکزی در اتاق نصب ‌شود یا در بالای میز، میزان نور را متفاوت می کند. پس توجه به محل نصب لوستر، نورپردازی مناسب را فراهم می‌کند. معمولاً لوستر از مواد مختلفی مانند شیشه، فلز، چوب و غیره ساخته می ‌شوند. انتخاب متریالی که با دکوراسیون محیط همخوانی دارد، به جلب توجه در بازسازی محیط کمک می‌کند. طراحی ظاهری لوستر نیز از نظر chakad-arc باید متناسب با سبک دکوراسیون انتخاب شود.

 در بازسازی محیط دیوار ها را با علایق خود بپوشانید!

دکوراسیون دیوار ها از مهم ترین مواردی هستند که شخصیت شما در محیط زندگی تان را مشخص می کنند. دیوار خاطرات همیشه از ایده های جذاب و خلاقانه جهت بازسازی محیط است. چاپ کردن تصاویر مختلف خاطرات شما پنهان شدن ایراد های دیوار پشت آن را به همراه دارد. شیرین ترین خاطرات شما نیز همیشه در جلوی چشمان شما خواهد بود. علاوه بر آن مهمان های خود را در این خاطراتان شریک می سازید. نگران استفاده از دیوارها و پر کردن آن ها نباشید. خاطرات، علایق و سبک زندگی تان را بر روی دیوار ها منعکس کنید.

مطالب پیشنهادی  6 راهکار % اساسی برای بازسازی منزل بدون هزینه که باید بدانید؟

استفاده از ریسه های رنگی در کنار تصاویرتان به شما توصیه می شود. نور بیشتری در بازسازی محیط دارا خواهید شد. همچنین جلوه خاص تری به دیوار خانه تان می دهد. هزینه ریسه ها معمولا پایین است. اما بستگی به سلیقه شما و میزان متراژی که می خواهید دارد. در استفاده از ریسه های نور در بازسازی محیط ایمنی لازم را رعایت کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید. برای نصب ریسه های نوری به دیوار نیاز به پین یا سوکت خواهید داشت. این وسایل به همراه ریسه به شما داده خواهد شد.

دیوار سبز یا گرین وال این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. می توانید از انواع دیوار سبز برای قسمت های مختلفی از خانه یا بالکن استفاده کنید. انواع دیوار سبز طبیعی و مصنوعی در بازار موجود هستند. نصب دیوار سبز مصنوعی بسیار راحت بوده و خودتان می توانید به راختی آن را اجرا کنید. اگر به دنبال فضایی متفاوت و از عاشقان طبیعت هستید، باغچه های عمودی می توانند انتخاب خوبی باشند. با این روش حس حضور در طبیعت را در خانه خود به وجود آورید.

استفاده از گرین وال در محیط اتاق خواب - بازسازی محیط
استفاده از گرین وال در محیط اتاق خواب – بازسازی محیط – چکاد

بازسازی 3 استفاده از گرین وال در محیط اتاق خواب

کلام آخر درباره بازسازی محیط با استفاده از وسایل موجود

بازسازی محیط با استفاده از وسایل موجود امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. عوامل متعددی می تواند باعث رو آوردن یک خانواده به بازسازی محیط با وسایل موجود شود. از جمله این عوامل نداشتن بودجه است. پس می توان با یک هزینه جزئی تغییراتی در محیط ایجاد کرد. با یک برنامه ریزی اصولی بازسازی محیط خانه خود را شروع نمایید. در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی مفید درباره بازسازی محیط با وسایل موجود در روش های مختلف ارائه دهیم. یک تیم حرفه ‌ای بهترین راه در کنار کمترین هزینه را برای شما خواهان است. Chakad-arc در کنار دیگر رقبا سعی بر ارائه بهترین کار در عرصه بازسازی محیط برای خدمت به شما دارد.

سوالات متداول درباره بازسازی محیط خانه با وسایل موجود

  1. گرین وال چه تاثیری در فضای خانه در بازسازی محیط دارد؟

فضایی متفاوت همرا با حضور در طبیعت به شما می بخشد.

  1. در بازسازی محیط چه لوستری باید استفاده کرد؟

بسته به محیط شما و سبک دکوراسیون آن متفاوت است.

  1. حذف وسایل در بازسازی محیط چه نقشی دارد؟

فضا را دلباز تر می کند.

موضوع

بازسازی محیط با وسایل موجود

تاریخ

20 آبان 1402

نویسنده

ساناز رحیمیان