بازسازی عمقی ساختمان - بازسازی عمقی ساختمان
17
آبان

بازسازی عمقی ساختمان ها و 4 مرحله اصلی آن!

بازسازی عمقی ساختمان ها از نظر فنی و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین اگر صرفا به دنبال ایجاد کردن چند تغییر در ساختمان هستید باز هم باید مراقب زیرساخت باشید. در بازسازی ساختمان در اصفهان به دلیل فرسوده بود و قدیمی بودن خانه ها بازسازی عمقی ساختمان الویت دارد.  چکاد تصمیم دارد اطلاعات مفیدی درباره بازسازی عمقی ساختمان به شما ارائه دهد. که شامل تخریب کف و دیوار ها، عایق بندی، تعمیر و تعویض تاسیسات و تعویض پنجره می شود. . قبل از تصمیم گیری بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد مراحل بازسازی عمقی ساختمان خود کسب کنید.  عوامل موثر بر بازسازی عمقی ساختمان را نیز نسبت به بازسازی ساختمان در اصفهان بیابید.

فهرست تصاویر

بازسازی 1تخلیه نخاله ساختمانی

بازسازی 2عایق سازی کف ساختمان

بازسازی 3تعویض پنجره های ساختمان

تخریب دیوار ها و کف در بازسازی عمقی ساختمان

اولین قدم در بازسازی عمقی ساختمان تخریب دیوار و یا جابجایی آن است. امروزه در بازسازی ساختمان در اصفهان از حداقل ممکن دیوار استفاده می شود.  با برداشتن دیوار های منجر به باز تر شدن فضا و افزایش نور منزل می شود. نسبت به نوع دیوار بازسازی عمقی آن ساختمان متفاوت است. به عنوان مثال برای تخریب دیوار سفال و یا بلوک سیمانی از پتک استفاده می شود. اما برای تخریب دیوار های دوغابی باید از چکش تخریب و یا هیلتی استفاده کرد. کار تخریب ساختمان مخصوصاً تخریب دیوار یک کار تخصصی است. پس استفاده از افراد ناآگاه میتواند اثرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. استفاده از پیمانکاران آموزش دیده می تواند خطرات ناشی را به صفر برساند.

در بازسازی عمقی دیوار ساختمان های قدیمی ممکن است دیوار باربر باشد. از این رو حتماً پیش از تخریب با یک کارشناس سازه مشورت کنید. دیوار باربر دیواری است که در ساختمان های قدیمی حکم ستون را دارد. وزن طبقه بالا را تحمل می کند. در نتیجه تخریب دیوار باربر منجر به تخریب سقف همسایه بالا خواهد شد. احتمال تخریب کل ساختمان بالا خواهد بود. به منظور تخریب دیوار باربر حتماً باید از ستون موقت که اصطلاحاً به آن شمع گفته می شود با رعایت اصول سازه استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی  3 اصل % مهم برای بازسازی ساختمان در اصفهان که باید رعایت کنید!

کف اکثر ساختمان های قدیمی در ایران طاق ضربی است.  بازسازی عمقی کف ساختمان اگر غیر کارشناسی و به دست افراد نا آگاه منجر به عدم پایداری کف می شود. پس از کف سازی مجدد منجر به تخریب سقف و صدمات به کف ساختمان و سقف همسایه پایینی خواهد شد. در صورتی که لایه ملات به درستی برداشته نشود تراز کف به هم میخورد.  یکی از نکات تخریب کف ساختمان همین است که در مراحل بعدی نیاز به تراز مجدداً کرد.

حمل نخاله های ساختمانی در بازسازی عمقی ساختمان ها

تجمع نخاله ساختمانی ناشی از تخریب بازسازی عمقی ساختمان در معابر عمومی پیگرد قضایی دارد. ممکن است منجر به تعلیق جواز شهرداری بازسازی عمقی ساختمان شود. حمل نخاله ساختمانی به مراکز مجاز سریع باید انجام شود.که توسط کارگران که منجر به ضرر به دیگر همسایه ها نشود صورت می گیرد. در صورتی که در حمل نخاله ساختمانی همسایه ای متحمل ضرر شود کارفرما باید جوابگوی مراجع انتظامی باشد. برای حمل نخاله از نیسان و یا خاور استفاده می شود. Chakad-arc ظرفیت نیسان را حدودا 50 و ظرفیت خاور حدودا 90 گونی نخاله می داند. با توجه به جنس نخاله تعداد ظرفیت این ماشین ها متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر نخاله گچ و بلوک سیمانی باشد میتوان بار بیشتری زد.

تخلیه نخاله ساختمانی در بازسازی عمقی ساختمان - بازسازی عمقی ساختمان
تخلیه نخاله ساختمانی در بازسازی عمقی ساختمان – بازسازی عمقی ساختمان – چکاد

بازسازی 1تخلیه نخاله ساختمانی در بازسازی عمقی ساختمان

عایق بندی و کف سازی در بازسازی عمقی ساختمان ها

رطوبت می ‌توانند در بلند مدت خسارات و آسیب ‌های زیادی به مصالح ساختمانی وارد کند. همچنین باعث کاهش ایمنی و طول عمر بنا شود. به همین دلیل عایق ‌بندی بخش ‌های ساختمان مانند کف و غیره از مهم‌ ترین مراحل بازسازی عمقی ساختمان است. عایق رطوبتی کف ساختمان مخصوصاً در ساختمان‌ های چند طبقه می‌تواند اهمیت و ارزش بسیار زیادی داشته باشد. امروزه از مواد و روش‌ های مختلفی برای آن استفاده می‌شود. عایق‌ کاری باعث می شود در مصرف انرژی ‌ها نیز صرفه ‌جویی شود.

بعضی اوقات بر روی سنگ ها و آجر ها از مواد ضد رطوبت کشیده می شود. همچنین داخل مصالح ساختمان ملات عایق اضافه می شود. در بسیاری از موارد استفاده از عایق قیری و پلیمری بهترین گزینه برای عایق رطوبتی در بازسازی عمقی ساختمان است. عایق کاری کف ساختمان خصوصا در بخش های مختلفی همچون حمام، سرویس بهداشتی و غیره اهمیت بسیاری دارد. که به افزایش عمر سازه هم کمک زیادی می کند. چکاد به منظور بازسازی عمقی ساختمان شما تمام این موارد را حفظ می کند.

مطالب پیشنهادی  درآمد بازسازی آپارتمان در اصفهان و 7 راه محاسبه آن% چیست ؟

کف سازی مرحله ای از نازک کاری ساختمان است. که پس از مرحله سفتکاری انجام می شود. مجموعه ای از عملیات ساختمانی است که روی کف زمین انجام می شود. کف سازی در بازسازی عمقی هر ساختمان با توجه به شرایط جغرافیا تغییر می کند و متناسب با آن است. برای اجرای کف سازی ساختمان باید ویژگی هایی که در ادامه به آن میپردازیم را داشته باشد. اول از همه کف سازی باید در برابر رطوبت مقاوم باشند. در برابر سروصدا ها نیز باید عایق باشد. در برابر حرارت مقاوم نشان دهد و سخت و محکم هم باشد. تحمل بارهای وارده بر کف را داشته باشد. احتمال هر گونه سر خوردن و لغزش روی آن باید به حداقل برسد.

عایق سازی کف ساختمان - بازسازی عمقی ساختمان
عایق سازی کف ساختمان – بازسازی عمقی ساختمان – چکاد

بازسازی 2عایق سازی کف ساختمان

تعمیر و تعویض تاسیسات در بازسازی عمقی ساختمان ها

برای تعمیر و تعویض زیرساخت های ساختمان مراحل استانداردی در نظر گرفته شده است.  شناخت آن ها مسیر را برای شما روشن تر می کند. علاوه بر آن می تواند در زمینه صرفه جویی اقتصادی، اقدامات پیشگیرانه ای انجام شود. جهت جلوگیری از خرابی و بهترین انتخاب چکاد در این امر کمک به سزایی به شما عزیزان می کند. مراحل عمومی انجام عملیات تعمیر تاسیسات در ادامه بررسی خواهد شد.

اولین مرحله بررسی شرایط است. که در نتیجه برآورد هزینه بازسازی عمقی تاسیسات ساختمان انجام می گیرد.  برنامه ریزی و طراحی فرایند بازسازی و تعمیر تاسیسات مرحله بعدی است. باید بدانیم که به چه روشی و با کمک چه ابزاری باید در بازسازی عمقی ساختمان تاسیسات را تعمیر کنیم. مرحله سوم اجرای مراحل بازسازی عمقی تاسیسات  و تعمیر زیرساخت آپارتمان است. این مرحله وارد فاز عملی می شود. توجه داشته باشید در تمام این مراحل باید نظارت بر انجام درست آن وجود داشته باشد.

تعویض کردن پنجره ها در بازسازی عمقی ساختمان ها

در زندگی شهری نشینی مردم برای بهره مند شدن از نور طبیعی خورشید و گردش جریان هوای آزاد به دنبال چاره هستند. بازسازی عمقی پنجره ساختمان نیز یکی از نتایج chakad-arc است که در این امر به آن ها کمک می کند. پنجره های ساختمان معایب و مزایایی به همراه دارند. معمولا از جنس آهن، چوب و دوجداره در ساختمان استفاده می ‌شود. همچنین برای جلوگیری از هدر رفت انرژی داخل ساختمان می توان پنجره مناسبی را در بازسازی عمقی ساختمان انتخاب کرد.

تعویض پنجره های ساختمان - بازسازی عمقی ساختمان
تعویض پنجره های ساختمان – بازسازی عمقی ساختمان – چکاد

بازسازی 3تعویض پنجره های ساختمان

مطالب پیشنهادی  بازسازی ساختمان در اصفهان و%5راه های اساسی برای دکوراسیون چیست؟

ابتدا باید نقش پنجره را از نظر قوانین ساختمان و مشاعات، در نظر بگیریم. پنجره ای که در نمای ساختمان است، جزء مشاعات نمای خارجی ساختمان محسوب می شود. نمای خارجی ساختمان، شامل هر آنچه که در خارج از قسمت های اختصاصی آپارتمان استفاده شده است می شود. نمای بیرونی واقع در خیابان نمای خارجی ساختمان است. نمای داخلی مشرف به حیاط و راه پله ها نیز جز نمای خارجی ساختمان هستند. کسی نمی تواند پنجره واحد خود را که در نمای ساختمان است با پنجره ای غیر مشابه تعویض کند. اصلی ترین نکته در جمله قبل، عبارت پنجره غیر مشابه است. یعنی اگر پنجره جدید ساخته شده مشابه پنجره باشد، تعویض پنجره قدیمی بلا مانع است.

اگر پنجره جدید ما با پنجره قدیمی متفاوت باشد چه کاری باید انجام داد؟ طبق ماده 9 قانون تملک آپارتمان ها داریم: « هیچ یک از مالکین حق ندارد بدون موافقت اکثریت دیگر مالکین تغییراتی ایجاد کند. در محل یا شکل در، سردر یا نمای خارجی در ‌قسمت اختصاصی خود که در دید و مرئی باشد عیر قانونی است». به عنوان مثال، مالک یک واحد بدون موافقت اکثریت مالکین حق تغییر ندارد. یعنی رنگ شیشۀ پنجره‌های خود را  بدون کسب موافقت نمی تواند دودی کند.

کلام آخر مقاله درباره  اهمیت بازسازی عمقی ساختمان ها

بخش مهمی از بازسازی خانه ها بازسازی عمقی زیرساخت ساختمان است. عوامل متعددی می تواند باعث نیاز یک ساختمان به تعویض و تعمیر بخش های مختلف آن شود. همچنین رعایت نکات ایمنی و قوانین مشاعات از اهمیت بالایی برخوردار است. با یک برنامه ریزی اصولی بازسازی عمقی زیرساخت ساختمان خود را شروع نمایید. در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی مفید درباره بازسازی عمقی ساختمان در جنبه های مختلف ارائه دهیم. یک تیم حرفه‌ای بهترین  و ایمن ترین فضا را برای شما خواهان است. Chakad-arc در کنار دیگر رقبا سعی بر ارائه بهترین کار در عرصه بازسازی عمقی ساختمان برای خدمت به شما دارد.

سوالات متداول در ارتباط با بازسازی عمقی ساختمان ها

  1. تعویض پنچره ها در بازسازی عمقی ساختمان به چه صورت است؟

یا باید پنجره جدید مشابه پنجره قدیمی باشد یا اگر نبود اکثریت ساکنین ساختنمان باید با تغییر موافقت کنند.

  1. مراحل بازسازی عمقی تاسیسات ساختمان به چه صورتی است؟

براورد هزینه – برنامه ریزی و طراحی – اجرای تعمیر زیر ساخت ها

  1. عایق بندی در بازسازی عمقی ساختمان چه مزایایی دارد؟

افزایش ایمنی و عمر بنا – کاهش هدر رفت انرژی

 

موضوع

بازسازی ساختمان به صورت عمقی

تاریخ

17 آبان 1402

نویسنده

ساناز رحیمیان