اتاقی مناسب -دکور مناسب
02
شهریور

راهنمایی های کاربردی برای داشتن دکور مناسب در دکوراسیون داخلی!

دکور مناسب خانه ی من باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟! این سوال هر چند وقت یکبار ذهن ما را درگیر کرده و ما را برای ایجاد تغییراتی وسوسه می‌ کند.  برای رسیدن به پاسخ این سوال کلماتی مانند دکوراسیون داخلی در اصفهان را سرچ می‌ کنیم. هر چند که خیلی زود متوجه می‌ شویم که مطالعه ی مقالات به‌ تنهایی برای ما کافی نیستند. با انتخاب شرکت باتجربه‌ی چکاد برای  دکوراسیون داخلی در اصفهان اطمینان داشته باشید که بهترین مشاوره را می‌توانید دریافت کنید. همچنین شرکت chakad-arc می‌ تواند طراحی زیبا و منحصر به‌ فردی به شما ارائه دهد.

فهرست تصاویر

دکورسیون داخلی 1 آشنایی با انواع سبک ها

دکورسیون داخلی 2 آشنایی با سبک سنتی

دکورسیون داخلی 3 آشنایی با سبک معاصر

معرفی 5 تا از بهترین سبک‌های دکوراسیون داخلی برای رسیدن به دکور مناسب

اولین قدم برای نزدیک شدن به دکور مناسب خانه ی خود، آشنایی با انواع سبک ها است. این مقاله نهایت تلاشش را می کند تا به شما یک دیده کلی از سبک های طراحی فضای داخلی بدهد. هر سبک از، مبلمان، دکور، نورپردازی و لوازم جانبی متمایزی تشکیل شده است. همچنین ظاهری خاص، زیبا و آرامشبخش به محیط خانه می بخشد. با آشنایی با برخی از بهترین سبک‌ها، راحت تر متوجه ی دکور مناسب خانه ی خود می‌شوید. توجه داشته باشید که نحوه ی اجرای هر کدام از این سبک ها با یکدیگر متفاوت است. شرکت متخصص چکاد دارای بهترین و حرفه ای ترین تیم اجرایی دکوراسیون داخلی در اصفهان است. همچنین می تواند بهترین مشاوره را به شما بدهد.

مطالب پیشنهادی  6 مورد# از بیشترین هزینه دکوراسیون آشپزخانه دراصفهان چه می باشد؟

دکوراسیون داخلی مناسب برای خانه ی من - دکور مناسب
دکوراسیون داخلی مناسب برای خانه ی من – دکور مناسب – چکاد

دکورسیون داخلی 1 آشنایی با انواع سبک ها

 

معرفی سبک‌های دکور مناسب برای خانه
1 سبک طراحی داخلی  انتقالی
2 سبک طراحی داخلی  سنتی
3 سبک طراحی داخلی مدرن
4 سبک طراحی داخلی معاصر
5 سبک طراحی داخلی مینیمالیستی
نویسنده نازنین بیگلری
تاریخ 2/6/1402

1. دکور مناسب منزل با سبک طراحی داخلی  انتقالی

بیایید با سبک محبوب طراحی داخلی انتقالی شروع کنیم. گاهی اوقات برای انتخاب سبک مناسب نمی‌توانیم بین سبک سنتی و مدرن تنها یکی را انتخاب کنیم. این سبک از طراحی می‌تواند فضای متعادلی را برای شما فراهم کند. یکی از زیباترین جنبه‌های سبک انتقالی، متناسب بودن با هر دو روحیة مردانه و زنانه است. طوری که هم ظرافت زنانه را در بر می‌گیرد و هم به‌اندازة کافی کارآمد است. در این سبک از به‌کارگیری مخلوط چوب تیره و مبلمان آینه‌ای می‌توان ایده‌های بسیاری دریافت کرد. کافی است که کمی خلاقیت، سلیقه و صبر داشته باشید. حال می‌بینید که خانه همان تعادلی را که می‌خواستید به دست آورده است. پس رسیدن به یک دکور مناسب غیرممکن نیست هرچند که سخت باشد.

2. دکور مناسب منزل با سبک طراحی داخلی  سنتی

طراحی داخلی سنتی جزو یکی از قدیمی ترین و شناخته‌شده‌ترین سبک‌ها است. البته دلیل آن این است که در سال‌های قبل در خانه‌های ایرانی نیز بیشتر دیده می‌شد. در دکور مناسب طراحی  سنتی، از میزها و صندلی‌هایی استفاده می‌شود که دارای بافت چوبی تیره رنگ تشکیل شده اند. در سبک طراحی سنتی، از اجناس گران‌قیمت مانند، ابریشم، مخمل و وسایل تزیینی با جزئیات بالا استفاده می‌شود. اما یکی از دلایل استفاده از آن‌ها را می‌تواند الهام‌گرفتن این سبک از فرانسه و انگلستان باشد. استفاده از لوسترهای کریستالی بزرگ و پارچه‌هایی که دارای الگو هستند نیز در این سبک بسیار رایج است. تیمی از متخصصین مجموعه ی حرفه ای ما می‌تواند شما را بهتر و کامل‌تر با سبک سنتی آشنا کند.

مطالب پیشنهادی  معماری باغ ایرانی و اصول طراحی آن + 5 اصل مهم در معماری سنتی

دکوراسیون داخلی به سبک سنتی -دکور مناسب
دکوراسیون داخلی به سبک سنتی -دکور مناسب-چکاد

دکورسیون داخلی 2 آشنایی با سبک سنتی

3. دکور مناسب منزل با سبک طراحی داخلی مدرن

سبک طراحی داخلی مدرن این روزها بیشتر موردتوجه قرار گرفته است و طرفداران خاصی هم دارد. هرچند که تفاوت‌هایی بین سبک طراحی مدرن و سبک طراحی معاصر وجود دارد. اما گاهی اوقات افراد آنها را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. سبک طراحی مدرن دارای دوره‌های زمانی متفاوتی است و هر دوره هم به‌سرعت تغییر علایق و پیشرفت جامعه بستگی دارد. این در حالی است که سبک معاصر همیشه در حال تکامل روند خود است. در سبک مدرن بر خلاف سبک طراحی سنتی وسایل پر زرق‌وبرق همراه با جزئیات فراوان و شلوغ مشاهده نمی‌کنید. همچنین رنگ غالب در سبک مدرن خنثی است. این سبک مناسب کسانی است که می‌خواهند با مد روز به‌پیش بروند. شرکت متخصص Chakad-arc همیشه بهترین‌ها را پیشنهاد می‌دهد.

4. دکور مناسب منزل با سبک طراحی داخلی معاصر

طراحی معاصر، این سبک به معنای حقیقی هر چیزی که در زمان حال رایج است اشاره دارد. سبک معاصر از ایده‌های قبلی کمک می‌گیرد و آن‌ها را به شیوه‌ای جدید نمایش می‌دهد. این‌گونه است که ما می‌گوییم  سبک طراحی معاصر همیشه در حال تکامل روند کاری خود است. بسیاری از افراد سبک طراحی معاصر را دکور مناسب خود می‌دانند. طراحی معاصر دارای ویژگی‌های متفاوتی است؛ مانند قالب‌گیری‌های دقیق روی دیوارها و همچنین چیدمان‌های باز برای ایجاد فضایی جدید، است. پالت‌های رنگی این سبک غالبا خنثی هستند و از رنگ‌های سیاه، سفید، خاکستری وقهوه ای روشن بسیار استفاده می‌شود. تعادل بصری در طراحی معاصر بسیار مهم است. این دکور مناسب کسانی است که می‌خواهند دکوراسیون ماندگاری برای منزل خود داشته باشند.

دکوراسیون داخلی به سبک معاصر-دکور مناسب
دکوراسیون داخلی به سبک معاصر-دکور مناسب-چکاد

دکورسیون داخلی 3 آشنایی با سبک معاصر

5. دکور مناسب منزل با سبک طراحی داخلی مینیمالیستی

سبک طراحی مینیمالیستی بر سادگی، تمیز بودن و استفاده ی حداقل از رنگ‌ها تأکید دارد. اگر به دنبال سادگی و داشتن فضای زیادی برای منزل خود هستید این سبک دکور مناسب خانة شما است. اصل و اساس مینیمالیستی می‌گوید که هر چه تعداد وسایل به کار گرفته شده در فضا کمتر باشد، بهتر است. در کل، سبک طراحی مینیمالیستی موافق وجود فضای خالی و مکانی جدا برای ذخیره سازی در کل خانه است. با این که این سبک طرفداران بسیار دارد؛ اما بسیاری آن را بدون روح و خسته‌کننده می‌دانند. در این سبک حتی مبلمان را به صورتی طراحی می‌کنند که بتوان مقداری از وسایل را در آن پنهان کرد. توضیحات بیشتر را از متخصصین مجموعة باسابقة chakad-arc دریافت کنید.

مطالب پیشنهادی  انواع سبک دکوراسیون داخلی+ 5 نوع استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

نتیجه‌ گیری نهایی برای رسیدن به دکور مناسب منزل

انتخاب هر کدام از این سبک‌ها و به‌دست‌آوردن دکور مناسب نیازمند توجه به بسیاری از موارد است:

  • چه میزان آن سبک علاقه داریم.
  • میزان بوجه ای که می‌توانیم برای داشتن دکور مناسب اختصاص دهیم.
  • یک دکور مناسب باید باتوجه‌به فضای موجود طراحی شود.

همان‌طور که گفته شد، مطالعة چنین مقالاتی برای رسیدن شما به دکور مناسب منزل خود بسیار مفید است. ولی لزوماً برای شروع کافی نیست چرا که شما وقت و سرمایه خود را در این امر قرار می‌دهید. در نتیجه شما باید برای شروع باید از بهترین ها مشاوره و راهنمایی دریافت کنید. شرکت چکاد با بهره‌گیری از تیم متخصص و باتجربه، می‌تواند بهترین شروع را برای شما رقم بزند. داشتن یک دکور مناسب برای خانة خود، با ما، غیرممکن نیست.

سؤالات متداولی که شما را برای رسیدن به دکور مناسب هدایت می‌کند

  1. چگونه می‌توان دکور مناسب منزل خود را پیدا کنم؟

با مطالعة سبک‌های طراحی و مشاوره گرفتن از متخصصین.

2.برای داشتن دکور مناسب، ما نیاز به دانستن اطلاعاتی داریم؟!

دانستن انواع سبک‌ها برای پیداکردن علاقه و دکور مناسب می‌تواند برای شروع کار بسیار مفید باشد.

  1. انجام هر پروژه برای داشتن دکور مناسب منزل چه میزان زمان می‌برد؟

میزان، مدت‌زمان طول انجام هر پروژه به فضای داخلی خانه و البته نوع سبکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.