خانه های کوچک با طراحی داخلی زیبا - اجرای دکوراسیون
04
شهریور

4 موردی که تاثیر چشمگیری در اجرای دکوراسیون خانه های کوچک دارد

اجرای دکوراسیون داخلی با توجه به زیاد شدن خانه هایی که فضای کوچک دارند بسیار سخت شده است. اگر از اصول طراحی داخلی چیز زیادی ندانید اجرای دکوراسیون دشوار تر هم خواهد شد. در ادامه ما از اصول طراحی داخلی و چیدمان منزل می گوییم تا اجرای دکوراسیون برای شما راحت تر شود. اگر به دنبال شرکتی برای اجرای دکوراسیون داخلی در اصفهان هستید چکاد پیشنهاد ماست. داشتن اطلاعاتی در رابطه با چیدمان خانه های کوچک میتواند برای شما بسیار مفید باشد. اطلاعاتی مانند این که چه وسایلی باعث بزرگ جلوه کردن خانه شما می شود. همینطور چه نکته هایی باید رعایت کنید تا باعث کوچک جلوه دادن خانه تان نشود. دکوراسیون داخلی در اصفهان را به chakad-arc بسپارید.

فهرست تصاویر

طراحی داخلی 1خانه ای کوچک به سبک مینیمال

طراحی داخلی 2 طراحی داخلی درست و غلط

طراحی داخلی 3 استفاده از خلاقیت و بهینه سازی فضا ها

رعایت کدام نکات باعث رونق بخشیدن به خانه کوچک تان می شود؟

 • نکته اول این است که استفاده از رنگ های روشن را در اجرای دکوراسیون خود قرار دهید. همینطور تا جای امکان از رنگ های تیره دوری کنید. از شرکت چکاد برای دکوراسیون داخلی در اصفهان کمک بگیرید. هر چه بتوانید از رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید بهتر است. اگر در نظر دارید کاغذ دیواری در اجرای دکوراسیون استفاده کنید باید در انتخاب تان دقت به خرج دهید. نسبت به سلیقه خود سعی کنید کاغذ دیواری انتخاب کنید که رنگ خواب و نقش کم در خود دارد. به سمت طرح های شلوغ نروید هرچه خانه تان از شلوغی دور باشد به بزرگ جلوه کردن نزدیک تر است.
 • نکته دوم توجه به انتخاب وسایلی است که میخواهید در اجرای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. در این باره استفاده ازمبل ال و میز گرد پیشنهاد می شود. گذاشتن میز های های گرد به دلیل نداشتن لبه در خانه های نقلی راحت تر است. مبل های ال به دلیل یه دست بودن و داشتن فضای نشستن زیاد در یک زمان انتخاب خوبی است. همچنین بعضی از این مبل ها قابلیت تبدیل شدن به تخت هم دارند که مزیت بسیار خوبی است. سعی کنید حتما در اجرای دکوراسیون خود استفاده کنید.
 • میتوان گفت نصب پرده های بلند و استفاده از آینه معجزه ای است که برای خانه کوچک تان درانتظارش بودید. نصب کردن پرده های بلند و ساده باعث بزرگ تر نشان داده شدن ارتفاع سقف و فضای خانه می شود. از ترفند های جالبی دیگر استفاده از آینه در اجرای دکوراسیون است. به کار بردن آینه در خانه می تواند فضای شما بسیار روشن، بزرگ تر و زیبا تر به نظر برساند. آینه را با رعایت اصول نصب کنید تا عمق و وسعت فضای خانه تان را به نظر افزایش دهد.
مطالب پیشنهادی  3 راه اسان% برای دکوراسیون آشپزخانه در اصفهان که باید بدانید!
خانه های کوچک با طراحی مناسب - اجرای دکوراسیون
خانه های کوچک با طراحی مناسب – اجرای دکوراسیون – چکاد

طراحی داخلی 1خانه ای کوچک به سبک مینیمال

چیز هایی که استفاده آن ها در فضا های کوچک ممنوع است

 • به هیچ عنوان از مبلمان سلطنتی و تاج دارد در اجرای دکوراسیون استفاده نکنید. به دلیل اینکه اکثر مبل های سلطنتی بزرگ و پر زرق و برق هستند استفاده شان پیشنهاد نمی شود. در اجرای دکوراسیون خود هر چه استفاده چیز های بزرگ و پر زرق و برق را کم کنید بهتر است. این نوع وسایل باعث خفه کردن فضای خانه و کوچک تر جلوه دادن خانه می شود. به جای استفاده از این وسایل در اجرای دکوراسیون از مبلمان و وسیله های ظریف و ساده استفاده کنید.
 • از کاغذ دیواری های رنگ تیره و پر از نقش در اجرای دکوراسیون خود دوری کنید. همینطور کمتر از رنگ های تیره استفاده کنید. از فرش هایی با رنگ هایی مانند قرمز پر نقش تا حد امکان در اجرای دکوراسیون استفاده نکنید. همانطور که فکر می کنم تا الان دریافته باشید. هر چه از رنگ های روشن و طرح های کمتر استفاده کنید خانه شما بزرگ تر جلوه می کند. البته همه این ها در مسیر سلیقه خودتان باشد. نکاتی که در اینجا ذکر شده بهترین حالت هر چیزی است. اگر این مدل اجرای دکوراسیون سلیقه شما نیست می توانید با کمک از chakad-arc خانه خود را چیدمان کنید.
چیدمان صحیح و غلط - اجرای دکوراسیون
چیدمان صحیح و غلط – اجرای دکوراسیون – چکاد

طراحی داخلی 2 طراحی داخلی درست و غلط

انعطاف پذیری خانه خود را در اجرای دکوراسیون تا جای ممکن بالا ببرید

بالا بردن انعطاف خانه یکی از کاربردی ترین و مهم ترین روش های اجرای دکوراسیون خانه های کوچک است. انعطاف پذیر کردن خانه یعنی قابلیت تغییر اجرای دکوراسیون را بالا بردن. برای مثال از مبل های تخت شو یا میز های تا شو استفاده کنید. وسایل و ترفند های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید اجرای دکوراسیون خود را بهتر کنید. از ترفند هایی که می توان به آن اشاره کرد، گذاشتن کمد های تو کار است. کمد هایی که داخل دیوار ها کار می شوند تاثیر بسزایی در زیبایی و کاربردی بودن محل زندگی تان دارند. در نتیجه استفاده از این دست وسایل را در اجرای دکوراسیون خود به کار ببرید.

مطالب پیشنهادی  4 مورد از مناسب ترین دکور بوتیک کدام است؟

برای زیاد کردن فضای کاربری خود قفسه هایی برای روی دیوار در نظر بگیرید. با این ترفند به زیبایی خانه تان افزوده می شود. فضای کاربری در این اجرای دکوراسیون هم بالا میرود. نمونه تخت هایی در بازار وجود دارد که می توانند جمع شوند و به شکل کمد در آیند. منظور ما از انعطاف پذیر کردن خانه به همین معناست. ممکن است راه حل هایی به ذهن شما برای این کار برسد. اگر اینطور است حتما در سایت چکاد با ما در میان بگذارد. اینگونه به راحتی اجرای دکوراسیون دیگران کمک می کنید.

یادتان نرود که گیاهان سبز و زینتی نقش بزرگی در زیبایی و حس خوب خانه شما دارد. به اندازه از گیاهان در خانه خود استفاده کنید و تاثیر زیبایی آن را ببینید. جدا از از زیبا بودن حس خوبی که با گذاشتن گیاه در خانه جاری می شود بسیار عالی است. فقط به این نکته توجه کنید اگر تجربه در نگهداری از گیاهان نداشته اید از گرفتن یک گیاه شروع کنید. در این صورت هم گیاه تان مدت زیادی زیبا می ماند هم حس خوب خانه تان تعادل پیدا می کند.

از خلاقیت های خود به طور هوشمندانه در اجرای دکوراسیون استفاده کنید

وجود نداشتن محلی برای کار های شما ممکن است آزار دهنده باشد. امروزه اکثر مردم به مکانی برای انجام کار های خود با لپ تاپ یا کامپیوتر دارند. از این رو محلی از خانه را با استفاده بهینه از فضا به دفتر کار خود تبدیل کنید. همچنین اگر فرزند مدرسه ای داشته باشید این اجرای دکوراسیون بسیار مفید خواهد بود. اجرای دکوراسیون خود را به شکلی انجام دهید  که از فضا بیشترین استفاده را بکنید. با گذاشتن قفسه های کاذب فضا را زییا و کاربردی کنید.

در اجرای دکوراسیون خود فضا های چند کاربره ایجاد کنید. از بهترین فضا ها برای ایجاد فضای چند کاربره دیوار های خانه است. شما می توانید از عمودی بودن دیوار های خود در اجرای دکوراسیون بهره ببرید. به این صورت که تا بالا قفسه یا آینه قرار دهید. اگر بتوانید قسمتی از دیوار عمودی خود را بالا تا پایین آینه کنید بسیار عالی می شود. در این حالت زیبایی و کاربردی بودن را به اجرای دکوراسیون خود می آورید. حتی اگر دیواری برای انجام این ترفند ندارید نگران نباشید. درب های کمد خود را به آینه تبدیل کنید.

یکی دیگر از روش های اجرای دکوراسیون استفاده از گوشه های نامتقارن یا فضای زیر پله است. بر اساس نیاز خود فضا هایی از این مانند را کاربردی کنید. برای مثال اگر به جای لباس بیشتری نیاز دارید در زیر پله چوب لباسی های دیواری بگذارید. اما برای اینکه باعث شلوغی و شلختگی نشود درب های کشویی قرار دهید. کاربری دیگر و استفاده بهینه از این فضا در دکوراسیون داخلی تبدیل زیر پله به فضای برای کار است. شما می توانید یک میز ثابت که قفسه هایی ام در داخل میز وجود دارد بگذارید. اینگونه هم فضای زیبایی در مواقع مهمانی دارید هم فضایی مفید برای کار کردن.

مطالب پیشنهادی  5 روش جدید برای دکوراسیون داخلی در اصفهان و #پیاده سازی سریع آن!
بهینه سازی خانه های کوچک - اجرای دکوراسیون
بهینه سازی خانه های کوچک – اجرای دکوراسیون – چکاد

طراحی داخلی 3 استفاده از خلاقیت و بهینه سازی فضا ها

جمع بندی و نکات تکمیلی برای رونق بخشیدن به فضای های کوچک

نکته ای که باقی می ماند این است که نور طبیعی حس و حال خانه را خیلی بهتر میکند. همینطور باعث میشود فضا بزرگ و روشن به نظر برسد. پس اگر امکان اش هست پنجره های خود را بزرگ تر کنید یا پنجره های یک دست قرار دهید. با جمع بندی مطالب به این نتیجه میرسیم که رنگ روشن، انعطاف پذیری خانه و گیاهان بیشترین تاثیر را دارند. همینطور سعی کنید تا جای ممکن هوشمندانه عمل کنید و از خلاقیت خود استفاده کنید. برای بهینه سازی فضا از قفسه ها، میز های تاشو، تخت های قابل جمع شدن استفاده کنید. با رعایت این نکات اجرای دکوراسیون داخلی دلپذیر تری خواهید داشت.

سوالات متداول در رابطه با چگونگی رونق بخشیدن به فضا های کوچک

 • 1)بهترین راه ها برای اجرای دکوراسیون فضا های کوچک کدامند؟
 •       ـ استفاده از رنگ روشن
 •       ـ انعطاف پذیر کردن و استفاده بهینه از همه فضا ها
 •       ـ کم کردن وسایل غیر ضروری
 •       ـ به کار بردن آینه و پرده های بلند ساده و گل و گیاه
 • 2)استفاده از چه چیز هایی در اجرای دکوراسیون خانه های کوچک ممنوع است؟
 •       ـ به کار بردن رنگ های تیره و کاغذ دیواری ها پر طرح و نقش
 •       ـ گذاشتن مبلمان سلطنتی بزرگ و تاج دار
 •       ـ پر کردن خانه با وسایل غیر ضروری
 • 3)چگونه از صد درصد پتانسیل خانه خود استفاده کنیم؟
 •       ـ با تعبیه فضاهای چند کاربره
 •       ـ استفاده از از فضا هایی مانند زیر پله و گوشه های نا متقارن
 •       ـ کمک گرفتن از شرکت های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مانند chakad-arc
موضوع: رونق بخشیدن به فضای کوچک با دکوراسیون داخلی
تاریخ: 1402/6/4
نویسنده: کیانا کیشی