مرمت ساختمان قدیمی - مرمت ساختمان قدیمی خود را به چکاد بسپارید
31
مرداد

راهنمای جامع مرمت ساختمان قدیمی و بررسی فرآیند آن

مرمت ساختمان قدیمی یکی از بحث برانگیزترین مسائل در حوزه معماری و ساخت و ساز می باشد. در ابتدا تحقیقات برای بازسازی ساختمان در اصفهان در مرحله اول مطالعه انجام شده و پس از آن اندازه گیری های رادار نفوذ زمین و کاوش برای مشخص شدن بقایای احتمالی یا خرابه های سازه انجام می شود. این مقاله دو تجزیه و تحلیل مهم را ارائه می‌کند که از مجموعه داده‌های غنی ارائه شده توسط یک شرکت مهم به دست آمده است.

این تحلیل‌ها از طریق تجزیه و تحلیل دقیق هزینه‌های مرمت پیش‌بینی‌شده، درک بهتری از ارزش‌های خانه برای مرمت ساختمان قدیمی به ما ارائه می‌دهند. در مرحله اولیه، یکی از سازمان های مهم به نام chakad-arc را پیشنهاد می‌کنیم که بر مرمت ساختمان قدیمی در اصفهان تمرکز دارد.مراحل پیشنهادی در مقاله حاضر را می توان رویکردی جامع برای بازسازی ساختمان در اصفهان در نظر گرفت، با توجه به اینکه روش شناسی امکان ادغام ویژگی های ساخت و ساز را می دهد به طور جداگانه و مستقل از طریق فعالیت های مختلف به دست آمده اند، مانند کاوش ها، اندازه گیری ها و … .

برآورد هزینه و تعرفه مرمت ساختمان های قدیمی در اصفهان

برای بازسازی ساختمان در اصفهان ویژگی های اولیه معماری مشخص شده و ساختمان تخریب می شود. در مرحله دوم، توزیع هزینه را با استفاده از رگرسیون های کمی تجزیه و تحلیل می کنیم تا درک بهتری از تأثیر چولگی، که توسط گران ترین خانه ها هدایت می شود، به دست آوریم.

مرمت ساختمان قدیمی - مرمت و احیای خانه های قدیمی
مرمت ساختمان قدیمی – مرمت و احیای خانه های قدیمی – چکاد

بازسازی خانه باهزینه کم

مطالب پیشنهادی  تغییر مکان اتاق با آشپزخانه + بررسی 5 نکته مهم در بازسازی

مشخص شد که وقتی از مجموعه گسترده ای از مدل پیش بینی استفاده می شود، “فضای زندگی” به تنهایی 54.87٪ از تغییرات هزینه را به خود اختصاص می دهد، در حالی که مربع این متغیر 9.4٪ دیگر از تغییرات هزینه را به خود اختصاص می دهد. تجزیه و تحلیل کوانتیل اطلاعات بیشتری را فراهم می کند، زیرا تأثیر ضرایب بر هزینه خانه های ارزان قیمت با خانه های گران قیمت متفاوت است.

بازسازی خانه های قدیمی ویلایی و روستایی در اصفهان

مسکن برای رفاه و آسایش ضروری است. توسعه بیشترجوامع مربوط به معیشت، بهداشت، آموزش، امنیت و ثبات خانواده می باشد که مرمت ساختمان قدیمی به عنوان یک امر اجتماعی مهم تلقی می شود. چکاد یکی از سازمان‌های مربوطه برای طراحی و مرمت ساختمان قدیمی می باشد. خانواده و دوستان، منبعی از غرور و هویت فرهنگی هر کشوری می باشد که و از اهمیت سیاسی و اقتصادی برخوردار است. مسکن به شدت آسیب پذیر است. تخریب خانه ها از طریق جابجایی یا سلب مالکیت یکی از مشهودترین آثار است. بر اثر بلایای طبیعی تقریبا 80000 خانه ها ویران یا آسیب دیده اند و افراد زیادی را بی خانمان کرده اند.

مراحل مرمت ساختمان قدیمی

فرآیند مرمت ساختمان قدیمی: مرحله قبل از ساخت

پلان ساختمان

برآورد بودجه

تملک زمین

اسناد و مدارک

 

              فرآیند مرمت ساختمان قدیمی – مرحله ساخت و ساز

خاک برداری

گذاشتن پایه

ستون

سقف

آجرکاری

لنتل و پوشش سقف

لوله کشی و سیم کشی برق

طراحی بیرونی و داخلی

کفپوش

نقاشی

مرمت ساختمان های قدیمی یکی از مهمترین تصمیمات زندگی شماست. خانه شما منعکس کننده شخصیت شماست. پناهگاه امن شماست. و به همین دلیل مهم است که بدانید در هر مرحله از مرمت ساختمان قدیمی شما چه کاری باید انجام شود. داشتن درک کامل از اصول مرمت ساختمان قدیمی شما مهمترین قدم برای اطمینان از یک پروژه موفق است. با برنامه ریزی مناسب می توانید در مورد کیفیت مناسب مصالح تصمیم بگیرید و از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید. در این بلاگ، مراحل مرمت ساختمان قدیمی را مرحله به مرحله شرح می دهیم. با چکاد، می‌توانید تمام مراحل حیاتی را که باید برای برنامه‌ریزی و مرمت ساختمان قدیمی نیاز دارید را، بیابید.

مطالب پیشنهادی  5 مورد از &مهم ترین مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در اصفهان !
مرمت ساختمان قدیمی-بازسازی خانه های قدیمی در اصفهان
مرمت ساختمان قدیمی- بازسازی خانه های قدیمی در اصفهان- چکاد

برای بازسازی و مرمت خانه قدیمی از کجا شروع کنیم

هدف ما این است که درک کاملی از مرمت ساختمان قدیمی را به روشی ساده به شما ارائه دهیم. بنابراین، ما کل فرآیند مرمت ساختمان قدیمی را به دو مرحله دسته بندی کرده ایم: بیایید هر یک از مراحل پیش از ساخت را به طور کامل و جامع از نزدیک بررسی کنیم.

 • مرحله پیش ساخت
 • فاز ساخت و ساز

فرآیند مرمت ساختمان قدیمی: مرحله قبل از ساخت و ساز

 1. پلان ساختمان: این حیاتی ترین جنبه مرمت ساختمان است. پلان ساختمان به شما کمک می کند تا منطقه را به فضاهای کوچکتر تقسیم کنید. ویژگی های قسمت های مختلف را پیش بینی کنید. برای ایجاد یک طرح جامع رای مرمت ساختمان قدیمی که مطابق با نیازها و دیدگاه شما باشد، به راهنمایی متخصصان حرفه ای مانند معماران، مهندسان عمران و طراحان دکوراسیون داخلی نیاز دارید. شما می توانید از متخصصین ما به نشانی chakad-arc راهنمایی کسب کنید.
 2. برآورد تعرفه و هزینه:  مرحله بعدی فرآیند مرمت ساختمان قدیمی تخمین هزینه است. پس از اینکه نقشه ساختمان را آماده کردید، می توانید جزئیات را در اختیار یک برآوردگر ساختمان chakad-arc قرار دهید. او هزینه مواد، نوع ماشین آلات و نیروی کار مورد نیاز برای تکمیل پروژه را برآورد خواهد کرد. اگر در آن زمان، توانایی شما محدود است، می توانید از موسسه چکاد راهنمایی لازم را کسب کنید.
 3. تملک زمین: یکی دیگر از نیازهای اساسی در فرآیند مرمت ساختمان قدیمی، دستیابی به یک قطعه زمین مناسب است. برای این کار باید فاکتورهای زیادی مانند اندازه خانه، تعداد اتاق خواب های مورد نیاز، موقعیت مکانی و غیره را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، مرمت ساختمان قدیمی در مرکز شهر در مقایسه با مرمت ساختمان قدیمی در حومه شهر، نیازمند سرمایه گذاری بسیار گران تری است.
مطالب پیشنهادی  4 مورد از%مهم ترین روش های محاسبه قیمت بازسازی ساختمان در اصفهان چیست؟
مرمت ساختمان قدیمی- بازسازی خانه با هزینه کم
مرمت ساختمان قدیمی- بازسازی خانه با هزینه کم – چکاد

4. اسناد و مدارک: بسیاری از ساختمان ها روزانه به دلیل اسناد ناکافی و شواهد اثبات مالکیت تخریب می شوند. بنابراین، قبل از شروع فرآیند مرمت ساختمان در اصفهان، مطمئن شوید که مجوز مقامات مربوطه را دارید. مدارک ثبت نام شما باید به روز باشد تا بعداً از هرگونه مشکل قانونی جلوگیری شود. اطمینان حاصل کنید که سندی مبنی بر خرید زمین تملک شده به پیوست مراجع قانونی و انتقال دهنده به دست آورده اید.

نتیجه گیری در خصوص مرمت و بازسازی ساختمان های قدیمی

برای مرمت ساختمان قدیمی خود باید اصول و روش های اساسی بهره ببرید و آن را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا از عملکرد آن اطمینان خاطر داشته باشید. نقشه و پی ساختمان از مهمترین عوامل می باشد که باید دقت کافی در آن داشته باشید. چکاد یکی از شرکت های عمرانی می باشد که می توانید مرمت ساختمان قدیمی خود را به آن بسپارید. در نهایت، بازسازی ساختمان‌های قدیمی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، مهارت‌های معماری و ساختمانی، و احترام به ارث‌های فرهنگی و تاریخی است. انجام این کار باعث می‌شود که ما بتوانیم از زیبایی و ارزش تاریخی این ساختمان‌ها بهره‌بریم و در عین حال به محیط زیست و اقتصاد کمک کنیم.

سوالات متداول درباره بازسازی و مرمت خانه های قدیمی

1- نکات مهم در باب مرمت ساختمان قدیمی شامل چه مواردی می باشد؟

برآورد هزینه و پلن ساختمان یکی از نکات مهم برای مرمت ساختمان قدیمی می باشد.

2- مرمت ساختمان قدیمی شامل چه فرایندی می باشد؟

 • مراحل پیش از ساخت
 • مراحل ساخت و ساز

3- در فرآیند مرمت ساختمان قدیمی مراحل قبل از ساخت و ساز را به ترتیب بیان کنید.

 • پلان ساختمان
 • برآورد تعرفه و هزینه
 • تملک زمین
 • اسناد و مدارک