بازسازی سوئیت ها به فضایی باز - بازسازی سوئیت
10
آبان

بازسازی سوئیت و 2 نوع ایده برای خوابگاه و زیرزمین!

بازسازی سوئیت و  اتاق های دانشجویی تک نفره و چند نفره از دغدغه های نسل جوان است. این نوع بازسازی در بازسازی ساختمان در اصفهان به دلیل حجم بالای دانشجو مورد اهمیت است. ابتدا باید برنامه ریزی کرد و بعد از آن به خوابگاه های دانشجویی اطلاع تخلیه داد. بازسازی می تواند به صورت خیلی جزئی و محدود شده یا به صورت کلی با تغییر تمام فضای خوابگاه باشد. گاهی اوقات بازسازی سوئیت و خوابگاه در نوسازی وسایل است که ساده و بدون تخریب صورت می گیرد. Chakad-arc در تلاش است اطلاعات مفیدی را در زمینه بازسازی سوئیت و خوابگاه در اختیار شما قرار دهد. همچنین بهترین نکات را در عرصه بازسازی ساختمان در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهد.

بازسازی 1تاثیر اکسسوری در دیزاین سوئیت

بازسازی 2ایده بازسازی اتاق های خوابگاه

بازسازی 3 بازسازی زیرزمین برای فضای بازی کودکان

سوئیت چیست و چه کاربردی در زندگی امروزی دارد؟

با افزایش جمعیت فضای زندگی افراد از خانه های بزرگ و ویلایی به آپارتمان ها و سوئیت ها تغییر یافت. بازسازی سوئیت ‌ها معمولاً برای اقامت خانواده یا گروه ‌های دوستانه مناسب هستند. در واقع یک حریم خصوصی کوچک برای افراد با تعداد کم است. در این نوع ساختمان ها سالن نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه در یک مکان با هم ترکیب می شوند. در این نوع ساختمان ها هیچ دیواری فضا ها را از هم تفکیک نمی کند. تنها فضای مجزا از دیگر فضا ها سرویس بهداشتی است. بازسازی سوئیت آپارتمان ها به دلیل کوچکی ارزانتر هستند اما مزایا و معایب خود را هم دارند. در ادامه چکاد به آنها در زیر مجموعه بازسازی ساختمان در اصفهان خواهد پرداخت.

بازسازی سوئیت و 3 ایده خلاقانه در این باره

با بازسازی سوئیت ها به دلیل محدودیت فضا و محیط می توان به بهترین نحو طراحی و چیدمان کرد. در نتیجه باید از رنگ ها، اکسسوری ها، نوع کفپوش ها و غیره اطلاعات جامعی در اختیار داشت. برای رنگ کابینت ها، زنگ های خنثی پیشنهاد می شود. زیرا رنگ روشن در بازسازی سوئیت فضا را بزرگ تر نشان می دهد. رنگ هایی مانند سفید و کرم از جمله رنگ های خنثی هستند.  از هر فرصتی برای ایجاد فضا های نگهدارنده باید استفاده کرد. مثلا کشو های زیر راه ‌پله ‌ها، كابینت‌ هایی که تا سقف امتداد پیدا کنند از این دست هستند. کشو زیر تخت خواب ایده کاربردی در بازسازی سوئیت ها است. می توان از قفسه دیواری استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی  بازسازی ساختمان در اصفهان و 4# روش اساسی برای تعمیر منزل چیست؟
تاثیر اکسسوری در دیزاین سوئیت - بازسازی سوئیت
تاثیر اکسسوری در دیزاین سوئیت – بازسازی سوئیت – چکاد

بازسازی 1تاثیر اکسسوری در دیزاین سوئیت

6 ترفند برای بازسازی سوئیت کوچک به فضایی بزرگ تر

فضا های کوچک نیازمند راه حل های زیرکانه است. استفاده از دیوار های کشویی پارتیشن دو بخش را از هم جدا می کنند. که ایده مناسبی برای بازسازی سوئیت به فضایی بزرگ تر است. تجربه ثابت کرده است نوار های سیاه سفید فضای دیداری را بزرگ تر می کنند. چه کف اتاق باشد و یا طرحی از فرش باشد یا یک تابلو باشد همه موثر اند. گاهی برای جدا سازی فضا ها می توان از رنگ های تضاد استفاده کرد. مثلا برای جدا سازی آشپزخانه از نشیمن می توان از دیوار هایی با رنگ متفاوت برای آشپزخانه استفاده کرد.

نصب طبقات روی دیوار ایده بعدی است. این ایده در بازسازی سوئیت خیلی جزئی است اما فضای زیادی را به شما می بخشد. استفاده از کمد هال ها برای فضای کار هم ایده کاربردی است. در ابتدا به نظر می آید باید داخل یک کمد دیواری تاریک کار کنید. اما در واقعیت با حذف در ها و افزودن نور پردازی می توان فضای راحتی را طراحی کرد. آخرین نکته جای خواب پشت پرده است. این روش حس صمیمیت بیشتری را به شما می بخشد.

مراحل بازسازی سوئیت خوابگاه های دانشجویی تک نفره و چند نفره

اولین مرحله بازسازی سوئیت خوابگاه ها برنامه ریزی است. یعنی باید اهداف بازسازی، میزان بودجه و حداقل – حداکثری افراد هر اتاق را مشخص کرد. همچنین باید مدت زمان مورد نیاز و نحوه انجام کار مشخص شود. مرحله بعدی تخلیه خوابگاه است. از مهم ترین مسائل در این مرحله یافتن مکانی جایگزین برای سکونت دانشجویان است. باید به طور کامل خوابگاه را تخلیه کرد. همچنین واضح اطلاع رسانی شود که چه مدت دانشجویان نمی توانند حضور پیدا کنند. این کار می تواند از آسیب رسیدن به وسایل دانشجویان و ضرر مادی وسایل بازسازی شده سوئیت خوابگاه جلوگیری کند.

مرحله سوم تخریب و بازسازی سوئیت خوابگاه است. بخش های فرسوده و آسیب دیده ساختمان بازسازی و تاسیسات فرسوده تعویض می شوند. اگر نیاز به رنگ جدید و نقاشی هم باشد در همین مرحله انجام می شود. نکته حائز اهمیت این است که به ارتفاع سقف اتاق ها باید توجه داشت. زیرا اکثر خوابگاه ها از تخت های دو طبقه استفاده می کنند. مرحله بعدی تجهیز کردن خوابگاه است. بسته به ظرفیت هر اتاق تعدادی تخت خواب دو طبقه که حتما دارای حفاظ هستند قرار می گیرد. همچنین هر اتاق نیازمند فرش و وسایل رفاهی مانند یخچال و غیره است.

مطالب پیشنهادی  هزینه بازسازی خانه کلنگی و 8 مورد از وسایل مورد & نیاز اینکار ؟
ایده بازسازی اتاق های خوابگاه - بازسازی سوئیت
ایده بازسازی اتاق های خوابگاه – بازسازی سوئیت – چکاد

بازسازی 2ایده بازسازی اتاق های خوابگاه

آخرین مرحله استقرار مجدد دانشجویان است. پس از بازسازی سوئیت ها باید خوابگاه مجددا به دانشجویان تخویل داده شود. این کار باید به گونه ای انجام شود که به وسایلشان آسیبی وارد نشود. همچنین به تجهیزات جدید خوابگاه هم نباید آسیبی وارد نشود. در آخر باید توجه داشت که بازسازی سوئیت های خوابگاه به منظور رفع نیاز دانشجویان است. پس باید نظرات آن ها را دخیل کرد. مصالح باید کیفیت مرغوبی در بازسازی سوئیت دانشجویان داشته باشند. چکاد در این زمینه همراه شماست.

مراحل تبدیل زیرزمین به فضای زندگی و بازسازی آن سوئیت

این عمل شامل هشت مرحله است. ابتدا باید تصمیم گرفت این مکان چه کاربردی دارد. بعد از آن میزان بودجه را باید تامین کرد. همه اتفاق های ممکن باید پیش بینی شوند تا بودجه به اندازه کافی باشد. مرحله سوم بازسازی محیط زیر زمین و سوئیت است. هر چیزی که در زیر زمین است باید تخلیه شود.  مرحله بعدی برطرف کردن رطوبت است. رطوبت نسبی زیر زمین برای تبدیل باید زیر 50 درصد باشد. در مرحله بعد باید عایق‌بندی دیوارهای زیرزمین را به منظور جلوگیری از هدر رفت انرژی انجام داد. مرحله ششم اصلاح و افزودن سیستم برق و لوله کشی است. مراحل آخر مربوط به دیوار کشی و نقاشی و کلا مسائل بنایی است.

بازسازی زیر زمین برای فضای بازی کودکان - بازسازی سوئیت
بازسازی زیر زمین برای فضای بازی کودکان – بازسازی سوئیت – چکاد

بازسازی 3 بازسازی زیرزمین برای فضای بازی کودکان

متوجه شدیم که زیرزمین ساختمان تنها یک مکان متروک برای قرار دادن وسایل اضافی نیست. شما می توانید به کمک تبدیل آن به فضایی جدید و بازسازی سوئیت، فضایی کاربردی داشته باشید. ممکن است به نظر برسد که بازسازی زیرزمین را خودتان نیز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توانید انجام دهید. اما این کار متخصص خود را نیاز دارد.  Chakad-arc  در این مقاله سعی کرد شما ر برای استفاده بهینه از زیرزمین خانه ‌تان تشویق کند. امیدواریم که مطالب فوق در زمینه‌ی بازسازی زیرزمین ساختمان و بازسازی سوئیت برای شما مفید بوده باشد.

مزایا و معایب تبدیل زیرزمین به فضای زندگی و بازسازی آن سوئیت

از مزایای این امر می توان به جادار بودن اشاره کرد. در کنار منزلی که دارید می توانید فضای جدیدی برای یک خانواده که بتواند در آن زندگی کند داشته باشید. فضای این زیرزمین ها دقیقا هم اندازه زیربنای طبقه بالای آن است. گاهی ممکن است مشکل فراهم کردن نور و تهویه برای این مکان ها وجود داشته باشد که با ترفندهای ساخت و ساز حرفه ای قابل بهبود هستند. چنین فضایی در زمان فروش خانه می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد.

مطالب پیشنهادی  بازسازی اتاق خواب دخترانه + 5 نکته مهم + 5 توصیه ضروری!!

از معایب این امر می توان به وارد شدن خسارت در زمان سیل اشاره کرد. مخصوصا اگر ساکن شهر ها و مناطق سیل خیز هستید.  این مسئله در مورد مناطقی با آب و هوای شرجی هم صدق می کند. زیرا ممکن است بوی نم و نا باعث آزار ساکنین شود. به طور کلی برای انجام این امر باید همه جوانب را در نظر بگیرید. با آکاهی کامل و در نظر گرفتن نظر کارشناسانه متخصصان در این راه قدم بگذارید. Chakad-arc شما را در زمینه بازسازی زیرزمین و سوئیت آگاه خواهد کرد.

کلام آخر درباره بازسازی سوئیت ها خوابگاه های یک تا چند نفره

بخش مهمی از زندگی دانشجویان بازسازی سوئیت ها و خوابگاه ها است. عوامل متعددی می تواند باعث نیاز یک اتاق سوئیت به بازسازی شود. همچنین رعایت نکات ایمنی از اهمیت بالایی در این امر برخوردار است. پس برای داشتن یک نتیجه فوق العاده باید به نکات موجود در این زمینه توجه کافی داشت. با یک برنامه ریزی اصولی بازسازی سوئیت خود را شروع نمایید. در این مقاله سعی کردیم ایده های مفیدی درباره بازسازی سوئیت و خوابگاه در روش های مختلف ارائه دهیم. یک تیم حرفه‌ای آسان ترین راه و زیباترین جلوه را برای شما خواهان است. چکاد در کنار دیگر رقبا سعی بر ارائه بهترین کار در عرصه بازسازی سوئیت برای خدمت به شما دارد.

سوالات متداول در رابطه با بازسازی سوئیت ها و خوابگاه ها

  1. چه نکاتی در بازسازی خوابگاه ها باید رعایت شود؟

رعایت اصول ایمنی برای حفاظت از دانشجویان – استفاده از مصالح مرغوب – تجهیز تاثیر گذار

  1. سوئیت چیست و بازسازی سوئیت چه مزایایی دارد؟

خانه هایی با فضای کوچک که مناسب دانشجویان

  1. آیا تبدیل زیر زمین به سوئیت و بازسازی این سوئیت مفید است؟

بله زیرا فضایی مجزا را در اختیارمان قرار می دهد.

موضوع بازسازی سوئیت و خانه و اتاق های دانشجویی تک تفره و چند نفره
تاریخ 10 آبان 1402
نویسنده ساناز رحیمیان