انواع آشپزخانه-بازسازی آشپزخانه
05
آذر

بازسازی آشپزخانه+بررسی 7 نکته مهم برای بازسازی مقرون به صرفه

بازسازی آشپزخانه در شهر های بزرگ بیشتر از شهر های کوچک و شهرستان ها رواج دارد. آشپزخانه محیطی در خانه است که بیشتر از همه خانم ها بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانند. به همین دلیل باید در هنگام بازسازی ساختمان در اصفهان محیط جذابی را آماده کرد.  اگر آشپزخانه برای شما یکنواخت شده و دوست دارید تغییراتی ایجاد کنید. طرح های زیادی برای بازسازی آشپزخانه وجود دارد؛ برای مثال می توانید. طرح و سبک کابینت ها را تغییر دهید، رنگ کفپوش یا دیوارپوش را عوض کنید. البته که همه اینها به این بستگی دارد که قرار است چقدر هزینه کنید. برای بازسازی ساختمان در اصفهان می توانید از ما کمک بگیرد.

فهرست تصاویر

بازسازی 1 ارزان ترین روش

بازسازی 2 رنگ در آشپرخانه

بازسازی 3 نوپردازی

برای بازسازی و تغییر آشپزخانه قدیمی به جدید ایده های گوناگونی وجود دارد

تزیین پنجره ها: پنجره در اصل راهی برای ورود نور طبیعی به درون آشپزخانه هست. تاثیر زیادی در طراحی و بازسازی آشپزخانه دارد و از امتیازات ویژه ی آن به شمار می رود. اما برخی مواقع به دلیل ظاهر نامناسب این پنجره ها ممکن است بخواهید  این پنجره اصلا وجود نداشته باشد. اگر ظاهر پنجره را بتوان با استفاده از یک پرده بهتر کرد این ایده بسیار خوبی است. اما در بعضی از پروژه های بازسازی ساختمان در اصفهان پنجره در محل نامناسبی قرار داده شده است.  به گونه ای که با نصب پرده ظاهری نامناسب تر پیدا می کند. در چنین شرایطی میتوانیم یک طاقچه چوبی در کنار پنجره طراحی کنیم که تاتثیر زیادی در بازسازی آشپزخانه دارد.

انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی را بر روی آن قرار دهید. یا اینکه می توانید از صفحه ی روکابینتی، جدید و زیبا استفاده chakad-arcمی تواند در این موضوع به شما کمک کند. بهتر است رو کابینتی انتخاب کنید که رنگی مکمل رنگ کابینت ها داشته باشد. این صفحه باید ضد آب و ضد خش باشد زیرا بیشترین فعالیت روی این صفحه انجام می شود. از ام دی اف، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای این کار می توان در بازسازی آشپزخانه استفاده کرد. برخی از صفحات رو کابینتی ارزان تر و برخی از آنها گرانتر هستند. بنابراین انتخاب های شما از میان آنها به بودجه ای که به بازسازی اختصاص داده اید بستگی زیادی دارد.

مطالب پیشنهادی  آپارتمان خود را با بازسازی‌های داخلی شیک و متحول کنید

ارزان ترین روش برای تبدیل و بازسازی آشپزخانه قدیمی به مدرن

روش های خیلی زیادی برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن با استفاده از بازسازی آشپرخانه وجود دارد. بحث میزان هزینه ای که ما برای یک بازسازی می خواهیم انجام دهیم خیلی از تصمیمات را تغییر می دهد. مثلا برای زیبایی بیشتر می توان از نورپردازی دقیق استفاده کرد.  و لوسترهای جدید و زیبایی را مطابق با دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کرد. تنوع لوسترها در بازار بسیار زیاد است. مناسب ترین لوستر باید با توجه به مواردی چون متراژ آشپزخانه، میزان نور موجود در این فضا انتخاب شود. انتخاب لوستر درست در بازسازی آشپزخانه می توانید کمک زیادی به نورپردازی و زیبایی آشپزخانه منتقل کند.

بازسازی 1 ارزان ترین روش

انواع کابینت ها-بازسازی آشپزخانه
انواع کابینت ها-بازسازی آشپزخانه-چکاد آرک

برای تغییر آشپزخانه میتوانید با هزینه ی کم بخش های فلزی ک قدیمی شده اند را تغییر دهید. چکاد آرک میتواند به شما برای صرفه جویی در زمان و هزینه کمک کند. به طور مثال دستگیره کابینت ها، شیر آب و سایر بخش های فلزی را برای بازسازی آشپزخانه  تغییر دهید. فلزات قدیمی نه تنها دیگر زیبایی خود را از دست داده اند و برای مدت زیادی از مد افتاده اند. بلکه به دلیل استفاده طولانی مدت از آنها دیگر آن براقیت و ظاهر زیبای اولیه  خود را نیز ندارند. به همین دلیل می توان با تعویض آنها که هزینه زیادی هم ندارد بازسازی آشپزخانه را مفید تر کرد. همچنین حال و هوای جدیدی به آشپزخانه داد.

استفاده از رنگ های مناسب بعد از بازسازی آشپزخانه

معمولا رنگ های روشن مثل سفید یا کرمی به بزرگتر دیده شدن فضای کوچیک کمک زیادی می کنند. درمقابل رنگ های تیره برای آشپزخانه های کم عرض به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا این نوع رنگ سبب کوچک تر دیده شدن فضای آشپزخانه کم عرض می شوند. همچنین تاثیر منفی روی بازسازی آشپزخانه دارند. اول باید ببینین چه حسی برای آشپزخونه واستون مهمتره. بالاخره آشپزخونه جاییه که اعضای خانواده زمان زیادی دور هم جمع می شوند. به همین دلیل بهتره شادی بخش باشه و باعث ایجاد انرژی مثبت و صمیمت بشه. برای بهتر تصمیم گرفتن در مورد رنگ ها میتوانید از chakad-arc استفاده کنید.

برای ایجاد تغییر در هر فضا و محیطی، ارزان ترین کار استفاده از رنگ ها است. که می توان از این ایده به عنوان ایده بازسازی آشپزخانه استفاده می شود. اگر وسیله های آشپزخانه شما رنگی است بهتر است برای رنگ آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده کنید. می توانید برای تاثیر بیشتر در بازسازی آشپزخانه دیوارهای ساده را با اکسسوری پر کنید. همچنین از پرده هایی استفاده کنید که به رنگ دیوار زیبایی و دیوار ها را از سادگی کامل در بیاورد.

بازسازی 2 رنگ در آشپرخانه

رنگ بندی کابینت ها-بازسازی آشپزخانه
رنگ بندی کابینت ها-بازسازی آشپزخانه-چکاد آرک

تاثیر تیره کردن کابینت های آشپزخانه در بازسازی آشپزخانه مدرن

اگر شکل و ظاهر کابینت های شما برای بازسازی آشپزخانه مناسب است. می توان به جای عوض کردن در، یا رنگ کردن کلی کابینت آنها را لکه گیری کنید. برای تغییر رنگ کابینت ها می توانید روی آنها از یک کاور رنگی به کار ببرید. چکاد آرک می تواند در این باره به شما راهنمایی بدهد. همچنین می توانید از کاور های طرح دار رنگی استفاده کنید تا به آن ها زیبایی ببخشید. بعد از عوض کردن رنگ کابینت ها تغییراتی را می توان  انجام داد. می توانید درهای کابینت های بالایی یا کلا هر کدام ک دوست دارید به سلیقه خودتان بردارید. با کامل باز بودن در کابینت ها میتوانید در آنها اکسسوری و تزئینات مختلف قرار دهید.

مطالب پیشنهادی  بازسازی سالن مطالعه + 5 نکته مهم در این باره

همچنین برای بازسازی آشپزخانه تان می توانید جلوه های ویژه ای در نظر بگیرید. برای مثال می توانید از برخی وسایل جدید و مدرن استفاده کنید یا دستگیره را عوض کنید. از دستگیره های مدرن استفاده کنید یا از رنگ های متفاوت تری استفاده کنید. بازسازی آشپزخانه های قدیمی که اغلب یا مانند یک اتاق بودن و فضا ها را از هم جدا می کردند. به همین دلیل می توان در روند بازسازی آشپزخانه اپن را عوض کرد و زیبا و کارآمدترش کرد . اما امروزه اغلب آشپزخانه های مدرن جزیره دارند . شما هم می توانید در بازسازی آشپزخانه، فضای بیشتری برای خودتان بسازید. پیروی از این ترند به زیباتر و امروزی تر شدن آشپزخانه تان کمک کنید.

تاثیر کاشی کاری و رنگ سرامیک کاری در بازسازی آشپزخانه

کاشی کف که برای بازسازی آشپزخانه خریداری می شود معمولا تا ابعاد 60*60 خریداری و اجرا می گردد. بزرگ تر بودن ابعاد آن با توجه به متراژ آشپزخانه باعث بالا رفتن پرتی می شود. همچنین زیبایی خود را از دست می دهد و بازسازی آشپزخانه را بی تاثیر می کند. سرامیک به رنگ سفید و رنگ های روشن، فضا را بزرگ تر نشان می دهد. کاشی های دیوار ابعاد و طرح های گوناگونی دارند برای همین گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. می توانید برای انتخاب رنگ کاشی، رنگ متضاد با کابینت و یا رنگ های مشابه آن را انتخاب کرد. یک از الویت های مهم برای انتخاب کاشی این است ک در دراز مدت دچار لب پریدگی نگردد.

برای جلوگیری از این اتفاق باید از کاشی های درجه یک موجود در بازار استفاده نمود. هنگام خرید کاشی برای بازسازی آشپزخانه باید توجه داشته باشید 2 متر بیشتر از مقدار مورد نیاز خرید کنید. زیرا ممکن است در آینده به آن نیاز (شکستن ان ، افتادن وسایل سنگین وزن روی سرامیک آشپزخانه و…) پیدا شود.  همچنین ممکن است از آن جنس و رنگ مورد نظر در بازار در زمانی ک شما به ان نیاز دارید یافت نشود. کاشی کاری به نوع های مختلفی اجرا میگردد به صورت چسبی و هم با ملات و دوغاب انجام گیرد. کاشی و سرامیک با انواع ابعاد، طرح و رنگ های زیبا، می تواند روح تازه آشپزخانه را به ارمغان آورد.

مطالب پیشنهادی  درآمد بازسازی آپارتمان دراصفهان به چه 6 صورت محاسبه& می شود؟

نورپردازی در بازسازی آشپزخانه و تامین نور مورد نیاز

وقتی صحبت از دکوراسیون آشپزخانه به میان می ‌آید. بدون شک از تاثیر نور و نقش آن در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه، نمی‌توان غافل ماند. معمولا نورپردازی آشپزخانه ها بعد از نصب کابینت ها انجام می گیرد. قسمت هایی از کابینت که به شکل ویترین طراحی شده، را با هالوژن نورپردازی می کنیم. زیر کابینت ها را می توان با ریسه LED نورپردازی نمود. نورپردازی با هالوژن و لامپ های LED کوچک بهترین گزینه برای نورپردازی بدنه کابینت ها در بازسازی آشپزخانه است. بهتر است برای بزرگ تر جلوه دادن محیط، از نور سفید استفاده گردد. در ادامه با نور پردازی مستقیم آشنا می شویم.

بازسازی 3 نوپردازی

کارگران در حال کار-بازسازی آشپزخانه
کارگران در حال کار-بازسازی آشپزخانه-چکادآرک

 

نور پردازی مستقیم باید با احتیاط استفاده شود. زیرا در غیر این صورت می تواند تأثیر منفی بر روی فضا بگذارد. اگر نورپردازی مستقیم طبق اصول انجام ندهیم ممکن است سایه هایی سخت به وجود بیاید. که باعث این میشود ک بازسازی آشپزخانه از نظر بصری فضای خسته کننده ای به نظر برسد. نکته مهم درباره این نور پردازی این است که از نورهای مستقیم نباید سطوحی مثل شیشه استفاده کنیم. استفاده از نور مستقیم باعث می‌ شود نور خیلی زیادی به وجود آید و انعکاس آن موجب آزار چشم می شود.

نتیجه گیری برای نکات مهم بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه

بازسازی آَشپزخانه ، باز سازی منزل و ساختمان به علت های مختلفی می تواند مورد نیاز باشد . که برای هر یک از این علت ها راه حل های مختلفی وجود دارد. شما می توانید برای انجام یک بازسازی آشپزخانه تاثیر گذار از ترند های روز و مدرن پیروی کنید. برای این کار بهتر است که با متخصصین و مهندسین یک شرکت معماری مشورت کنید. آتلیه ی معماری چکاد آرک که طی سال ها فعالیت خود کارهای زیاد و فوق العادی ای انجام داده. در سرتاسر کشور در این زمینه بازسازی آَشپزخانه می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

موضوع مقاله

بازسازی آشپزخانه و نکات بازسازی مدرن
تاریخ 5/9/1402
نویسنده آرمین دهستانی
اسم سایت https://chakad-arc.com

سوالات متداول: نکات مهم بازسازی آشپزخانه

  1. آیا نورپردازی در بازسازی آشپزخانه تاثیر دارد ؟

بله نور پردازی تاثیر زیادی در زیبایی یک طراحی و به چشم آمدن آن دارد.

ارزان ترین روش برای بازسازی آشپزخانه قدیمی به مدرن چیست ؟

برای تغییر آشپزخانه میتوانید با هزینه ی کم بخش های فلزی ک قدیمی شده اند را تغییر دهید

3 .چه رنگ هایی مناسب برای استفاده در بازسازی آشپزخانه هستند؟

هر رنگ انرژی و حس مخصوص به خودش را دارد. پس خیلی مهمه که اگه قراره برای فضایی از رنگ خاصی استفاده کنید. بدانید که آن رنگ به صورت ذاتی چه انرژی رو به فضا منتقل می‌کنه.

.