ایده ی بازسازی خانه برای سبک های مختلف - ایده بازسازی
08
مهر

ایده بازسازی برای طراحی دکوراسیون داخلی با سبک های متفاوت

ایده بازسازی ساختمان دغدغة بسیاری از صاحب‌خانه‌ها است. فرقی نمی‌کند زیبایی‌شناسی معاصر را ترجیح می‌دهید یا به ظاهری سنتی‌تر تمایل دارید. آتلیة معماری چکاد قرار است ایده بازسازی پرطرفداری را برای بازسازی ساختمان در اصفهان به شما ارائه دهد. ما انواع ایده‌های بازسازی خانه را که متناسب با هر سبک و ترجیح شخصی طراحی شده‌اند، بررسی خواهیم کرد. این ایده بازسازی از  پروژه‌های ساده DIY و حتی  تغییرات کامل ساختمان تشکیل شده است. این نکات روشنگر به شما کمک می‌کند فضای زندگی خود را احیا کنید. همچنین هنگام بازسازی ساختمان در اصفهان بدون سردرگم شدن و با آرامش ساختمانی را که می‌خواهید باتوجه‌به سلیقه‌تان بازسازی می‌کنید.

فهرست تصاویر

ایده 1 خانه ای به سبک مینیمالیسم

ایده 2 خانه ای به سبک کلاسیک

ایده 3خانه ای به سبک ZenInspired

ایده بازسازی برای سبک مینیمالیسم را برای خانه‌ای ساده و تمیز بپذیرید

در سال‌های اخیر، طرح‌های مینیمالیستی محبوبیت زیادی به دست آورده‌اند. با گنجاندن عناصر مینیمالیستی در خانه خود ظاهری براق و تمیز به دست آورید. سبک مینیمال یک سبک طراحی داخلی است که بر سادگی و خلوت بودن فضا تأکید دارد. در این سبک، از تزیینات اضافی استفاده نمی‌شود و هدف این است که فضای ظریف و شیکی داشته باشیم. برای هنگام بازسازی ساختمان در اصفهان به سبک مینیمالیسم، می‌توانید از ایده بازسازی زیر استفاده کنید. اولین ایده بازسازی مینیمالیسم استفاده از رنگ‌های خنثی در خانه است. رنگ‌های خنثی مانند سفید، سیاه، خاکستری و کرم پایه اصلی دکوراسیون مینیمال هستند

دومین ایده بازسازی در این سبک استفاده از مبلمان ساده و کاربردی است. مبلمان باید به‌اندازه کافی بزرگ باشد تا نیازهای شما را برآورده کند، اما نباید فضای زیادی را اشغال کند. می‌توانید از مبلمان چندمنظوره برای فضای خود استفاده کنید. حتی می‌توانید از مبلمانی استفاده کنید که فضای ذخیره‌سازی مخفی برای آن‌ها طراحی شده. ایده بازسازی بعدی فراهم‌کردن محیطی برای استفاده هر چه بیشتر از نورپردازی طبیعی است. سعی کنید از پرده‌های نازک و روشن استفاده کنید و یا اگر می‌توانید پنجره‌های جدید و بزرگ ایجاد کنید.

ایده 1 خانه ای به سبک مینیمالیسم

خانه ای مینیمالیسم و سادگی یک کلیده - ایده بازسازی
خانه ای مینیمالیسم و سادگی یک کلیده – ایده بازسازی – چکاد

نکات مهمی که حین اجرای ایده بازسازی به سبک مینیمالیسم باید رعایت کنید

در هنگام بازسازی دکوراسیون داخلی خانه به سبک مینیمالیسم، به نکات زیر توجه کنید. اولین مورد، از یک طرح کلی برای دکوراسیون خانه استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا وسایل و تزیینات را به‌صورت هماهنگ انتخاب کنید. دومین نکته در اجرای ایده بازسازی آن است که در انتخاب وسایل، به‌ تناسب آنها با فضای خانه توجه کنید. همچنین از وسایل باکیفیت بالا استفاده کنید تا بتوانید سال‌ها از آنها استفاده کنید. با رعایت این نکات و مشاوره از گروه معماری chakad-arc می‌توانید یک‌خانه مینیمال زیبا و کاربردی طراحی کنید.

مطالب پیشنهادی  بازسازی باغچه+ 4 ایده های متفاوت و گوناگون در مورد بازسازی باغچه

ایده بازسازی برای در آغوش گرفتن گرما و جذابیت خانه به سبک روستایی

برای کسانی که از زیبایی مواد طبیعی و رنگ‌های خاکی قدردانی می‌کنند، بازسازی سبک روستایی عالی است. جذابیت را با ترکیب عناصری مانند تیرهای چوبی در معرض دید، دیوارهای سنگی و قطعات مبلمان عتیقه اضافه کنید. بر بافت‌های طبیعی در دکوراسیون منزل خود تأکید کنید و پالت‌های رنگی گرم را با الهام از طبیعت انتخاب کنید. با نصب شومینه یا اجاق چوبی، محیط دنج را تقویت کنید. این سبک بر سادگی و آرامش تأکید دارد و اغلب از عناصری مانند چوب، سنگ، پارچه‌های ضخیم و رنگ‌های خنثی استفاده می‌کند.

برای بازسازی دکوراسیون داخلی خانه به سبک روستایی، می‌توانید از ایده بازسازی زیر استفاده کنید. اولین ایده بازسازی به سبک روستایی استفاده از رنگ‌های خنثی و گرم است. رنگ‌های خنثی مانند سفید، کرم، بژ و قهوه‌ای پایه اصلی دکوراسیون روستایی هستند. همچنین می‌توانید از رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد برای ایجاد تضاد و جذابیت بیشتر استفاده کنید. دومین ایده بازسازی، استفاده از مبلمان چوبی است که باید ساده و کاربردی و ساخته شده از چوب‌های طبیعی باشد. همچنین ایده بازسازی استفاده از اکسسوری‌های روستایی مانند قالیچه‌های دستباف، ظروف سفالی، گلدان‌های سفالی و مجسمه‌های چوبی مهم است. آتلیة معماری چکاد بهترین ایده‌ها را به شما ارائه می‌دهد.

اگر بخواهید می‌توانیم برای هر فضا  به طور جزئی‌تری ایده‌ بازسازی به سبک روستایی را ارائه دهیم. به‌عنوان‌مثال در اتاق نشیمن، می‌توانید از یک کاناپه چوبی، یک میز چوبی کنده‌کاری‌شده و یک شومینه استفاده کنید. ایجاد دیوار سنگی و یا آجری و ایجاد قفسه‌هایی برای قراردادن گیاه و یا وسایل عتیقه می‌تواند جذاب باشد. در اتاق‌خواب، می‌توانید از سرویس خواب چوبی کنده‌کاری‌شده استفاده کنید. می‌توانید حتی از وسایل دست‌دومی که بازسازی و نوسازی شدند برای کاهش هزینه‌ها بهره ببرید. می‌توانید در صورت وجود فضا در آشپزخانه یک مطبخ کوچک برای خود درست کنید. از ظروف مسی و ظرف‌های گل‌دار قدیمی می‌توانید استفاده کنید.

ایده بازسازی برای داشتن یک ظرافت جاودانه به شیوه‌ی طراحی کلاسیک

اگر به سمت زیبایی‌شناسی جاودانه‌تر و ظریف‌تر جذب می‌شوید، یک بازسازی خانه کلاسیک را در نظر بگیرید. ویژگی‌های معماری سنتی مانند قالب‌گیری تاج، گلدان و وسایل تزیینی را انتخاب کنید. مبلمان و قطعات دکور را با جزئیات پیچیده و تزیینات ظریف انتخاب کنید. طرح‌های رنگی خنثی، مانند کرم‌ها و پاستل‌ها، می‌توانند به ایجاد فضایی آرام و پیچیده کمک کنند. قطعاتی مانند لوسترها و آینه‌های طلاکاری شده را برای افزودن عظمت به کار ببرید. در اینجا چند ایده بازسازی دیگر را نیز با جزئیات  آورده‌ایم. به‌عنوان‌مثال برای مبلمان می‌توان از کاناپه سلطنتی، مبل راحتی چوبی، میز ناهارخوری چوبی، تختخواب چوبی، صندلی راحتی چرمی استفاده کرد.

مطالب پیشنهادی  6& راه اسان برای بازسازی ساختمان در اصفهان که باید بدانید!

ایده 2 خانه ای به سبک کلاسیک

به خانه ی کلاسیک ما خوش آمدید - ایده بازسازی
به خانه ی کلاسیک ما خوش آمدید – ایده بازسازی – چکاد

برای اکسسوری می‌توان از آینه بزرگ، تابلو نقاشی کلاسیک، مجسمه برنزی، لوستر کریستالی، فرش دستباف استفاده کرد. رنگ‌های سفید، کرم، بژ، قهوه‌ای، قرمز، نارنجی، زرد نیز می‌توانند رنگ‌های مناسبی باشند. نورپردازی متمرکز و مخفی برای اجرا در این سبک مناسب است. همچنین طراحی کلاسیک بر ظرافت، تقارن و هماهنگی تأکید دارد. مبلمان و وسایل باید به‌گونه‌ای چیده شوند که فضایی هماهنگ و منظم ایجاد کنند. طراحان آتلیة معماری chakad-arc بهترین ایده بازسازی را متناسب باسلیقه و ساختمان شما در اختیارتان قرار می‌دهند.

ایده بازسازی برای داشتن خانه ای خلاق به سبک التقاطی

برای کسانی که از ترکیب و تطبیق سبک‌های مختلف لذت می‌برند، رویکرد التقاطی برای بازسازی خانه بسیار لذت بخش است. عناصر طراحی، الگوها و بافت‌های مختلف را برای ایجاد یک فضای زندگی منحصربه‌فرد و پر جنب‌وجوش ترکیب کنید. از ایده بازسازی این سبک می توان به ترکیب کردن مبلمان مدرن و قدیمی اشاره کرد. همچنین می توانید با رنگ‌ها و الگوهای جسورانه و وسایل دکوری غیرمتعارف بازی کنید. آزادی بیان شخصیت خود را در آغوش بگیرید و مجموعه هنری منحصربه‌فرد خود را به نمایش بگذارید.

چند ایده بازسازی دیگر برای طراحی دکوراسیون داخلی خلاق به سبک التقاطی قرار است به شما بگوییم. از وسایل و عناصری استفاده کنید که با یکدیگر هماهنگ باشند. در سبک التقاطی، می‌توانید از وسایل و عناصر مختلف استفاده کنید. بااین‌حال باید توجه داشته باشید که آنها با یکدیگر هماهنگ باشند و فضایی متعادل ایجاد کنند. از رنگ‌های مختلف استفاده کنید. رنگ می‌تواند نقش مهمی در ایجاد فضایی خلاقانه و منحصربه‌فرد داشته باشد. در سبک التقاطی، می‌توانید حتی از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. در سبک التقاطی، می‌توانید از انواع مختلف نورپردازی مانند نورپردازی طبیعی، نورپردازی مصنوعی، و نورپردازی متمرکز استفاده کنید. آتلیة معماری chakad-arc شما را در داشتن خانه‌ای به سبک التقاطی یاری می‌کند.

ایده بازسازی برای داشتن یک واحد آرام با طراحی به سبک ZenInspired

اگرآرامش و تعادل چیزی است که در فضای زندگی خود به دنبال آن هستید، سبک Zeninspired می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. سادگی، مینیمالیسم و یک پالت رنگی آرام را هدف قرار دهید. عناصر طبیعی مانند بامبو، سنگ و آب را در خود بگنجانید. گوشه‌های خواندنی دنج ایجاد کنید، فضاهای زندگی را شلوغ کنید و روی مبلمان راحت سرمایه‌گذاری کنید. فضا را با نورپردازی ملایم و رایحه‌درمانی تسکین‌دهنده تقویت کنید تا آرامش و ذهن‌آگاهی را تقویت کنید. در این سبک از رنگ‌های خاکی استفاده کنید. همچنین برای ایده بازسازی این سبک پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های بژ، خاکستری، پاستلی هلویی استفاده کنید. شرکت معماری چکاد می تواند به صورت حضوری شما را بیشتر با این سبک آشنا کند.

مطالب پیشنهادی  بازسازی ایتالیایی + 5 مورد مهم درباره معماری اروپایی در تاریخچه معماری چیست؟

آن‌هایی که به دنبال چنین سبکی هستند باید بسیار به هم‌افزایی بصری توجه کنند. یعنی باید یک تداوم و تناسبی بین همة وسیله‌های موجود در خانه با یکدیگر وجود داشته باشد. از وسایلی که نرمی فیزیکی دارند استفاده کنید. این نرمی می متواند یک قالیچة کرکی نرم و یا یک پتوی نرم روی مبلمان برای باشد. این نرمی حتی به‌صورت بصری هم می‌تواند باشد. به‌عنوان‌مثال استفاده از رنگ چوب روشن و وسایلی که برش و یا قالبی نرم و منحنی داشته باشند. طبیعت را در این سبک باید به خانه بیاورید. همچنین حواس‌پرتی‌های الکترونیکی را تا جایی که می‌توانید باید از این سبک حذف کنید.

ایده 3خانه ای به سبک ZenInspired

خانه ای نرم و راحت- ایده بازسازی
خانه ای نرم و راحت – ایده بازسازی – چکاد

نتیجه‌گیری برای ایده بازسازی برای طراحی دکوراسیون داخلی با سبک‌های متفاوت

زمانی که بازسازی ساختمانتان را شروع می‌کنید داشتن چند ایده بازسازی بسیار به شما در شروع مسیر کمک می‌کند.  شما می‌توانید این ایده بازسازی را متناسب با سبک و ترجیحات شخصی خود هماهنگ کنید. از طرح‌های مدرن مینیمالیستی گرفته تا زیبایی‌شناسی روستایی و التقاطی، گزینه‌ها بی‌پایان هستند. جنبه‌هایی را که بیشتر در ذهن شما طنین‌انداز است را در نظر بگیرید و آنها را لیست ایده بازسازی بگنجانید. از آزمایش‌کردن، ترکیب سبک‌ها و اجازه‌دادن به خلاقیت خود نترسید. امیدواریم این ایده‌ها الهام‌بخش شما باشد تا سفری متحول‌کننده در بازسازی خانه را آغاز کنید.

 معرفی سبک ها
1 ایده بازسازی برای سبک مینیمالیسم
2 ایده بازسازی برای در آغوش گرفتن گرما و جذابیت خانه به سبک روستایی
3 ایده بازسازی برای داشتن یک ظرافت جاودانه به شیوه‌ی طراحی کلاسیک
4 ایده بازسازی برای داشتن خانه ای خلاق به سبک التقاطی
5 ایده بازسازی برای داشتن یک واحد آرام با طراحی به سبک ZenInspired
تاریخ 1402/7/8
نویسنده نازنین بیگلری

سؤالات متداول برای ایده بازسازی برای طراحی دکوراسیون داخلی با سبک‌های متفاوت

  1. چند مورد ایده بازسازی برای سبک مینیمالیسم ذکر کنید؟

استفاده از رنگ‌های خنثی در خانه است. رنگ‌های خنثی مانند سفید، سیاه، خاکستری و کرم پایه اصلی دکوراسیون مینیمال هستند.

  1. چند مورد ایده بازسازی برای سبک کلاسیک ذکر کنید؟

ویژگی‌های معماری سنتی مانند قالب‌گیری تاج، گلدان و وسایل تزیینی را انتخاب کنید.

  1. چند مورد ایده بازسازی برای سبک ZenInspired ذکر کنید؟

عناصر طبیعی مانند بامبو، سنگ و آب را در خود بگنجانید. فضا را با نورپردازی ملایم و رایحه‌درمانی تسکین‌دهنده تقویت کنید تا آرامش و ذهن‌آگاهی را تقویت کنید.