بازسازی هر اتاق با علایق مختلف - بازسازی اتاق
08
آبان

بازسازی اتاق خواب ها و 3 ایده جذاب و کاربردی !

بازسازی اتاق خواب به نیاز افرادی که از آن استفاده می کنند در بازسازی ساختمان در اصفهان بستگی دارد. سپس طبق آن برنامه ریزی و اجرا می شود. بازسازی می تواند به صورت خیلی جزئی و محدود شده یا به صورت کلی با تغییر تمام فضای اتاق باشد. گاهی اوقات بازسازی اتاق در حد تغییر دکوراسیون و وسایل اتاق است که ساده و بدون تخریب صورت می گیرد. اما گاهی ممکن است دیوارها جابه جا شوند. Chakad-arc در تلاش است اطلاعات مفیدی را در زمینه بازسازی اتاق خواب هادر اختیار شما قرار دهد. همچنین بهترین خدمات را در عرصه بازسازی ساختمان در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهد.

فهرست تصاویر

بازسازی 1بازسازی اتاق خواب با متریال چوب

بازسازی 2بازسازی اتاق کودک

بازسازی 3ایمنی کار هنگام بازسازی

مفهوم بازسازی اتاق خواب ها چیست و چه معنایی دارد؟

ممکن است از رنگ فعلی اتاق خوابتان خسته شده باشید. یا با تغییری در وضعیت زندگی خود یا با افزایش سن رو به رو شوید. که نیازمند فضایی برای گذراندن زمان زندگی خود در آن می شوید. پس می خواهید برای هر محدودیتی که با آن مواجه می شوید آماده شوید. چکاد می تواند تغییرات را در عرصه بازسازی ساختمان در اصفهان ایجاد کند و نتیجه مطلوب را ارائه دهد. بازسازی زمانی اتفاق می افتد که افراد فضا را برای خود مناسب نبینند. پس اتاق خواب خود را مطابق با نیازهای خود بازسازی کنید. یک اتاق خواب با ظاهری زیبا می تواند احساس خوبی به ساکنان منتقل کند. همچنین بین 40 تا 80 درصد بازده سرمایه گذاری به شما بدهد.

ایده و نظرات مختلفی برای بازسازی اتاق خواب ها وجود دارد. که با پیشرفت تکنولوژی میتوان با یک سرچ ساده به آن ها دسترسی داشته باشید. در نتیجه دکوراسیون های مطابق با سلیقه خودتان و ترند سال را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. البته بهترین کار اعتماد که به یک تیم معماری و دکوراسیون مانند chakad-arc است.  بگذارید آنها نظرات تخصصی و مناسبی را ارائه دهند. بازسازی همه اتاق خواب ها هرگز به یک شکل نخواهد بود. ایده های بازسازی اتاق خواب از نظر قیمت و روش متفاوت هستند. بنابراین همه، حتی اجاره کنندگان منزل، می توانند راهی برای تازه کردن فضای خود بیابند.

مطالب پیشنهادی  لاندری روم در بالکن چیست؟ 7 ایده خلاقانه برای طراحی لاندری

3 ایده جذاب و زیبا در بازسازی اتاق خواب ها

اکثر اتاق خواب ها دارای یک لوستر و چراغ هستند. بسیاری از آنها اصلاً چراغ سقفی ندارند و از ریسه ها و چراغ های توکار استفاده شده است. اگر از قبل یک چراغ سقفی دارید، جایگزینی آن با یک لوستر یا لاینر یک ایده سریع و آسان برای بازسازی اتاق خواب است. اگر برای اولین بار که چراغ نصب می کنید و با کارهای برقی آشنایی ندارید، با یک متخصص تماس بگیرید. نقاشی یکی از ایده های بازسازی اتاق خواب است که بلا فاصله مورد توجه قرار می گیرد. می توان آن را به سرعت و در چند روز انجام داد و نتایج آن برای سال ها باقی می ماند. همچنین می توانید نقاشی دیواری یا کاغذ دیواری استفاده کنید.

اضافه کردن یک قسمت نشیمن در بازسازی اتاق خواب مفید است. نمونه هایی مانند صندلی کنار پنجره، فضایی کاربردی برای مطالعه ایجاد می کند. می توانید برای کف اتاق از کفپوش های چوبی استفاده کنید و روی آن را با فرش های جدید نما دهید. البته یکی از ترندهای اخیر استفاده از موکت با پرز بلند و رنگ  روشن برای کل اتاق است. ملافه ‌های لوکس می‌ توانند حس یک اتاق کاملاً جدید را در آن ایجاد کنند. به خصوص اگر با یک چارچوب تخت جدید جفت شوند. طرح رنگی را انتخاب کنید و فضای خواب رویایی خود را بسازید. هنگام بازسازی اتاق خواب از سقف و طرای آن غافل نشوید. چکاد در این زمینه به شما کمک می کند.

هزینه های اصلی بازسازی اتاق خواب به طوری کلی

هزینه بازسازی اتاق خواب به موارد بسیاری وابسته است. اما هزینه بازسازی اتاق در سال 1402 چیزی بین 3 الی 8 میلیون تومان برای هر متر برآورد می شود.  این برآورد هزینه شامل مواردی مانند هزینه طراحی نقشه سه بعدی، تخریب، خرید مصالح و اجرای دکوراسیون داخلی می شود. دستمزد کارگران روز مزد و سایر موارد نیز در این تخمین لحاظ شده اند. توجه داشته باشید این برآورد قیمتی بسیار کلی است و هزینه نهایی با توجه به شرایط پروژه تغییر می کند. میزان تغییرات مورد نیاز، نوع و کیفیت مصالح و متراژ اتاق دلایل متغیر بودن قیمت است. از پر هزینه ترین مدل های بازسازی، بازسازی ای است که فقط دیوارهای جانبی باقی می مانند.

مطالب پیشنهادی  2 راه سریع% برای پرداخت هزینه بازسازی خانه و انجام ان چیست؟

برای بازسازی اقتصادی ولی چشم گیر باید از ایجاد تغییر در کمد دیواری و سایر بخش ‌های چوبی شروع کنید. زیرا اولین چیزی هستند که به چشم می آیند. استفاده از هنر DIY که در لغت به معنای “خودت انجام بده” است از دیگر روش های بازسازی اقتصادی است. در هنر یعنی ساخت وسایل دستساز با خلاقیت خودتان. پس می توانید اکسسوری هایی مانند تابلو ها را بسازید. حتی می توانید دیوار گالری با پرینت عکس های مورد علاقه همراه ریسه نور بسازید.

بازسازی اتاق با متریال چوب - بازسازی اتاق
بازسازی اتاق با متریال چوب – بازسازی اتاق – چکاد

بازسازی 1بازسازی اتاق خواب با متریال چوب

 نکات مهم و اساسی بازسازی اتاق خواب برای کودک چیست؟

کودکان روحیه بسیار متفاوت و لطیفی نسبت به بزرگسالان دارند. از این رو باید نکاتی تخصصی در طراحی و بازسازی اتاق آن ها را رعایت شود. رنگ یکی از فاکتور های مهم و اساسی است. برای بازسازی اتاق خواب کودک بهتر است از رنگ های شاد و سرزنده و در عین حال روشن استفاده نمود. رنگ های تند و به شدت آرامش کودک را مختل می کند. بازسازی اتاق خواب کودک اغلب با خلاقیت همراه است. به عنوان مثال می توان در طراحی دیوارپوش از طرح ها و فرم های کارتونی و سه بعدی استفاده کرد. چکاد مطابق با روحیه کودکتان به شما کمک می کند.

بازسازی اتاق کودک - بازسازی اتاق
بازسازی اتاق کودک – بازسازی اتاق – چکاد

بازسازی 2بازسازی اتاق کودک

نورپردازی یکی از فاکتور های اساسی طراحی داخلی بازسازی اتاق خواب می باشد. و این موضوع برای کودکان از اهمیت بالا تری برخوردار می شود. زیرا محیط کم نور در کاهش انرژی و روحیه کودک موثر است. سعی کنید اتاق کودک در ضلع جنوبی خانه باشد تا نورگیری بهتری داشته باشد. همچنین برای طراحی مبلمان اتاق خواب کودک مانند میز تحریر، تخت خواب و غیره بهتر است از جنس چوب استفاده شود. همچنین برای راحتی کودک بهترین کفپوش موکت نرم است.

2 نکته مهم در حفظ ایمنی بازسازی اتاق خواب

برای بازسازی اتاق خواب ها باید نکاتی رعایت شود و برای آنها برنامه ریزی دقیق صورت گیرد. اولین اخطار این است که از برداشتن هر دیواری خودداری کنید. مگر اینکه دیواری پارتیشن و یا غیر باربر باشد. یا همچنین مهندس پیش از برداشتن دیوار باربر، مقرراتی را برای انتقال بار وزن پیش بینی کرده باشد. اصلی ترین قسمت ایمنی در بازسازی مربوط به سیم کشی ساختمان است. سیم کشی فرسوده یا غلط خرابی و آتش سوزی به بار می آورد. پس بهتر است در حین عملیات بازسازی سیم کشی ساختمان به طور کلی تغییر داده شود. تغییر جایگذاری پریز ها بر اساس نوع کاربری از مزیت های تغییر سیم کشی یک بنا به شمار می رود.

مطالب پیشنهادی  3 راه$ اساسی برای بازسازی و تعمیر ساختمان که باید بدانید!

در صورت وجود هر نوع  آسیب در قسمت های اصلی سازه ها باید آن را اصولی ترمیم کرد.  ستون، دیوار، حامل و تیرآهن از جمله بخش های آسیب پذیر هستند. سازه های اصلی اصولا از قسمت هایی با مقاومت بالا یک ساختمان به شمار می روند. اما فرسودگی آن ها در گذر زمان امری غیر قابل انکار است. ترمیم و بازسازی سازه های اصلی باعث افزایش عمر مفید بنا می شود. لازم به ذکر است که ایجاد تغییر و بازسازی سازه های اصلی هزینه و زمان را نیز افزایش خواهد داد.

ایمنی کار هنگام بازسازی - بازسازی اتاق
ایمنی کار هنگام بازسازی – بازسازی اتاق – چکاد

بازسازی 3ایمنی کار هنگام بازسازی

از جمله نکات فنی مهم در بازسازی اتاق این است که مرحله تخریب باید در ابتدای عملیات باشد. تا در طول بازسازی برای ترمیم سایر بخش ها زمان و هزینه کافی وجود داشته باشد. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا اتاق را با کم ترین هزینه بازسازی نمایید. همچنین به بهترین و اصولی ترین شکل نیز اجرا خواهد شد. در مجموع باید گفت که رعایت تمامی نکات فنی و نکات ایمنی در همه مراحل بازسازی ساختمان در اولویت است.

کلام آخر درباره بازسازی اتاق خواب در خانه ها

بخش مهمی از بازسازی خانه ها بازسازی اتاق خواب است. عوامل متعددی می تواند باعث نیاز یک اتاق خواب به بازسازی در بخش های مختلف آن شود. همچنین رعایت نکات ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. پس برای داشتن یک نتیجه عالی باید به نکات موجود در این زمینه توجه کافی داشت. با یک برنامه ریزی اصولی بازسازی اتاق خود را شروع نمایید. در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی مفید درباره بازسازی اتاق خواب خانه در روش های مختلف ارائه دهیم. یک تیم حرفه‌ای بهترین راه و زیباترین جلوه را برای شما خواهان است. Chakad-arc در کنار دیگر رقبا سعی بر ارائه بهترین کار در عرصه بازسازی اتاق خواب برای خدمت به شما دارد.

سوالات متداول در رابطه با بازسازی اتاق خواب ها

  1. چه نکاتی در بازسازی اتاق خواب ها باید رعایت شود؟

چک کردن غیر باربر بودن دیوار مورد تخریب و سالم بودن سیم کشی ساختمان

  1. هزینه بازسازی یک اتاق خواب چقدر است؟

بسته به میزان تخریب و انتظارات فرد متفاوت است.

  1. چه نکاتی در بازسازی اتاق خواب کودک باید رعایت شود؟

میزان نور – رنگ دیوار ها – طراحی خلاق و کودکانه

موضوع

بازسازی هر اتاق با علایق مختلف

تاریخ

8 آبان 1402

نویسنده

ساناز رحیمیان