ایده های بازسازی سرویس بهداشتی و حمام - بازسازی سرویس بهداشتی
06
آبان

3 ایده جذاب برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام!

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قدیمی از مهم ترین بخش ها در بازسازی ساختمان در اصفهان است. این نوع بازسازی تغییر عظیم و شگرفی را در فضای منزل شما ایجاد می کند. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فرایند بازسازی و مدرن سازی به چه صورت اجرا می شود؟ یا چه نکاتی در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام باید رعایت شوند؟ Chakad-arc در تلاش است بهترین پاسخ را به سوالات شما دهد. همچنین اطلاعات مفیدی را درباره بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در اختیار شما قرار دهد. همچنین بهترین خدمات را در عرصه بازسازی ساختمان در اصفهان ارائه دهد.

بازسازی 1بازسازی سرویس بهداشتی به روش نوین

بازسازی 2 استفاده از کاشی های آبی در بازسازی

بازسازی 3نمایی از سرویس بهداشتی مستر بازسازی شده

دلایل اهمیت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ساختمان ها

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام منازل به دلایل مختلفی اجرا می شود. که این دلایل در تعیین هزینه بازسازی موثر هستند. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قدیمی به دلیل فرسودگی تجهیزات، متریال داخلی مثل کاشی، کفچوش و دیوارپوش انجام می گردد. همچنین ممکن است به دلیل نفوذ رطوبت یا افزایش ابعاد، زیبا سازی و تغییر دکوراسیون محیط اجرا شود. در بازسازی سرویس بهداشتی باید به  ایرانی یا فرنگی بودن آن توجه نمود. به طور قطع اصول بازسازی سرویس بهداشتی  ایرانی نیز با سرویس بهداشتی فرنگی متفاوت است. این موارد برای چکاد در بازسازی ساختمان در اصفهان هم مورد توجه است.

نکات ایمنی قبل از شروع بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

رسیدن به سیستم لوله کشی آب ساختمان هنگام بازسازی سرویس بهداشتی و حمام  از خطرات کار است. پس بهتر است قبل از شروع کار حتما آب ساختمان را از شیر کنتر ببندیم. اما اگر سیستم لوله کشی شیر فلکه باشد کار سخت می شود چون باید شیر فلکه اصلی را بست. قطع کردن برق هم از الزامات کار است. زیرا هنگام تعویض دیوارپوش ها ممکن است به سیم کشی برق آسیب وارد شود. چکاد در ارائه خدماتش تمام نکات ایمنی را مد نظر داشاه و رعایت می کند.

مطالب پیشنهادی  4 مورد از%پیش نیاز ها جهت بازسازی خانه های قدیمی در اصفهان چیست؟
بازسازی سرویس بهداشتی به روش نوین - بازسازی سرویس بهداشتی
بازسازی دستشویی به روش نوین – بازسازی سرویس بهداشتی – چکاد

بازسازی 1بازسازی دستشویی به روش نوین

3 مرحله اصلی بازسازی سرویس بهداشتی و حمام چیست؟

  • انتخاب و تغییر دیوارپوش و کف قبل از دیگر مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام صورت می گیرد. حمام و سرویس بهداشتی محیط هایی با رطوبت بالا هستند که کف و دیوارپوش ها باید مقاوم به رطوبت باشند. معمولا پی وی سی، لمینت، کاشی، تایل های سنگی و غیره از جمله متریال های مقاوم در برابر رطوبت هستند. چون فضای سرویس بهداشتی و حمام کوچک است پس در انتخاب رنگ و طرح دیوار پوش ها باید دقت کرد. یعنی از رنگ های روشن و ساده در کنار کاشی های بزرگ استفاده کرد.
 استفاده از کاشی های آبی در بازسازی - بازسازی سرویس بهداشتی
استفاده از کاشی های آبی در بازسازی – بازسازی سرویس بهداشتی – چکاد

بازسازی 2 استفاده از کاشی های آبی در بازسازی

  • با گذر زمان شیرآلات به دلیل رسوب آب فرسوده می شوند و ظاهر نازیبایی پیدا می کنند. رسوبات آب لوله کشی برای سلامتی مناسب نیست پس تعویض شیرآلات از واجبات است. نوسازی شیرآلات در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام از گران ترین بخش ها است. جنس شیرآلات معمولا استیل زنگ نزن با رنگ های سفید، نقره ای، کرم و طلایی است. در برخی موارد از جنس برنج، مس و برنز هم استفاده می شود. البته شیرآلات چشمی هم هستند که بسیار کاربرد دارند اما از نظر قیمت گران هستند.
  • آخرین مرحله بهبود سیستم تهویه و تعمیر هواکش است. امروزه در صنعت ساخت و ساز این موضوع به‌ طور جدی مورد توجه قرار دارد. هواکش ها در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام اهمیت بالایی دارند. زیرا علاوه بر تهویه هوا، رطوبت موجود در فضا را هم کنترل می کنند. طبق مقررات ساختمانی تمامی بناها باید زیرساخت‌های لازم برای تهویه درست و مناسب هوا را داشته باشند. قرار دادن پنجره از راهکار های قدیمی است. اما باید دانست که فقط استفاده از پنجره برای تخلیه هوای مرطوب حمام به بیرون کافی نیست.

3 نوع روش برای بازسازی سرویس بهداشتی خانه ها

اولین نوع، بازسازی سرویس بهداشتی توام است که معمولا برا آپارتمان هایی با متراژ پایین استفاده می شود.  دلیل این نوع طراحی سرویس محدودیت فضای واحدهای مسکونی است.  در این نوع طراحی سرویس آپارتمان مسکونی، فضای حمام جدا از فضای سرویس بهداشتی طراحی می شود. در برخی سوییت ها که مساحت خیلی پایینی دارند امکان جداسازی حمام از دستشویی بهداشتی وجود ندارد. این نوع سرویس های بهداشتی اغلب در هتل ها و اقامتگاه های موقت که کوچک هستند رایج است.

مطالب پیشنهادی  پتینه ‌کاری + 4 کاربرد پتینه در طراحی و دکوراسیون داخلی منازل و ادارات!

دومین نوع، بازسازی سرویس بهداشتی به صورت مجزا است. سرویس بهداشتی می توان را از حمام جدا کرد. اگر مساحت کافی برای طراحی جداگانه فضاهای سرویس بهداشتی در هنگام بازسازی سرویس بهداشتی وجود داشته باشد. در این نوع سرویس های بهداشتی فضای مستقلی برای توالت، دستشویی و حمام در نظر گرفته می‌شود. هر کدام از فضا ها به صورت جداگانه و مستقل طراحی می شوند. Chakad-arc بهترین خدمات را در بازسازی سرویس بهداشتی مجزا به شما عزیزان ارائه می دهد.

سومین نوع، بازسازی سرویس بهداشتی به صورت مستر (master) است. بازسازی سرویس بهداشتی مستر در آپارتمان ها یا خانه های با متراژ بالا امکان پذیر است. که سرویس بهداشتی اصلی خانه نمی باشد و از اتاق خواب به آن دسترسی امکان پذیر می باشد. معمولا در این سرویس ها نیازی به جداسازی فضا های حمام، دستشویی و روشویی نمی باشد. برای راحتی در استفاده درب سرویس بهداشتی مستر از اتاق خواب می باشد که به آن اتاق مستر می گویند. در واقع بزرگ‌ترین بخش خانه اتاق مستر به‌حساب می‌آید که تمامی نیازهای افراد را دربرمی گیرد.

نمایی از سرویس بهداشتی مستر بازسازی شده - بازسازی سرویس بهداشتی
نمایی از سرویس بهداشتی مستر بازسازی شده – بازسازی سرویس بهداشتی – چکاد

بازسازی 3نمایی از سرویس بهداشتی مستر بازسازی شده

هزینه های پیش رو در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

حتما تاکنون تصاویر بازسازی سرویس بهداشتی و حمام را در مجلات و سایت های دکوراسیون منزل دیده اید. شاید وقت آن رسیده که شما هم فضای رویایی تان را به واقعیت تبدیل کنید. لازم است بدانید که در ابتدا اکثر سرویس بهداشتی های بازسازی شده لوکس ، وضع غیر قابل باوری داشته اند. اگر از سرویس بهداشتی نمناک و کوچکتان خسته شده اید، می توانید با استفاده از نور و رنگ، تغییراتی ایجاد کنید. یا با تغییر در فضاسازی، به یک محیط آرامش بخش دست پیدا کنید.

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی و حمام نوع متریال و تجهیزات انتخابی بستگی دارد. شیرآلات، دیوارپوش هایی که خارج از کشور تولید می شوند هزینه بیشتری را به طرح متحمل خواهد کرد. علاوه بر این برخی تجهیزات مانند وان، کابین دوش، حوله خشک کن و توالت فرنگی جز موارد اختیاری است و به انتخاب کارفرما می باشد. بنابراین بازسازی سرویس بهداشتی و حمام با کمترین هزینه به کمک متریال در دسترس با قیمت پایین و در عین حال کیفیت مطلوب صورت می گیرد. برای بررسی هزینه تعمیر سرویس بهداشتی می توانید از کمک متخصصین و مشاوران چکاد که در این زمینه فعالیت می کنند، کمک بگیرید.

مطالب پیشنهادی  بازسازی ساختمان در اصفهان و #9 راه برای استخدام نیروی ماهر زمینه دکوراسیون!

در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام جا به جا کردن لوازم جانبی لوله کشی ساختمان اصولا هزینه زیادی می خواهد. مخصوصا در زمانی که شما می خواهید آنها را از یک دیوار به دیوار دیگر تغییر بدهید. شاید در نظر اول اینگونه به نظر بیاید که آنها فقط چند لوله آب هستند. اما در واقع هر کدام از آنها خدمات و اهداف مختلف دیگری نیز دارند. هر کدام به طور جداگانه نیز متخصص ماهر و آشنای خود را می طلبد.

با هر آن چیزی که دارید بازسازی سرویس بهداشتی را شروع کنید.

در بعضی مواقع در بازسازی سرویس بهداشتی به این نتیجه می رسیم که باید با وسایلی که داریم کار کنیم. که البته این موضوع جنبه منفی ندارد. بلکه فرصتی است تا با خلاقیتتان تغییراتی مناسب محیط جهت نگهداری و استفاده مجدد از وسایلرا بیابید. وان قدیمی در محیط را تصور کنید. از آنجایی که این وان روز های بسیار خوبی را سپری کرده می خواهیم آن را حفظ و نگهداری کنم. با کمی جستجو و بررسی به این نتیجه رسیدم که شفاف کردن وان آهنی هم بسیار ساده و هم مقرون به صرفه است. شفافیت این وان زیبایی فوق العاده ای نیز به فضای حمام خواهد بخشید.

کلام آخر درباره بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در خانه ها

بخش مهمی از بازسازی خانه ها بازسازی سرویس بهداشتی و حمام است. عوامل متعددی می تواند باعث نیاز یک خانه به بازسازی در بخش های مختلف شود. انواع مختلفی از حمام ها و سرویس بهداشتی ها وجود دارد که متناسب با متراژ بنا هستند. هزینه ها بستگی به شما و نوع سلیقه و بنای شما دارد. در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی مفید درباره بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در روش های مختلف ارائه دهیم. یک تیم حرفه‌ای بهترین راه و زیباترین جلوه را به شما نشان می دهد. Chakad-arcدر کنار دیگر رقبا سعی بر ارائه بهترین کار در عرصه بازسازی اروپایی برای خدمت به شما دارد.

سوالات متداول در رابطه با بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

  1. مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام چیست؟

تعمیر و تعویض کف و دیوارپوش-تعویض شیرآلات-بهبود تهویه هوا

  1. چه نکاتی در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام باید رعایت شود؟

چک کردن سیستم لوله کشی و برق ساختمان

  1. چند نوع سرویس بهداشتی داریم؟

سه نوع: سرویس بهداشتی توام – مجزا – مستر

 

ساناز رحیمیان

موضوع

ایده های بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

تاریخ

6 آبان 1402

نویسنده

ساناز رحیمیان