سالن همایش با طراحی مدرنیته - بازسازی سالن همایش
24
آبان

بازسازی سالن همایش به 2 روش مدرن و کلاسیک

بازسازی سالن همایش بزرگ یک موضوع کاملاً جذاب در بازسازی ساختمان در اصفهان است. برای مدرن کردن فضا، بهبود عملکرد و بهبود زیبایی شناختی آن، چندین ملاحظات کلیدی وجود دارد. که باید هنگام انجام بازسازی سالن همایش در نظر داشت. همان‌طور که می دانید سالن همایش از بخش ‌های متفاوتی تشکیل شده است. در ادامه به‌صورت مختصر به بیان نکات مهم در بازسازی سالن همایش در بازسازی ساختمان در اصفهان می‌ پردازیم. آیا عناصر یا ویژگی های طراحی خاصی را برای بازسازی یک سالن همایش بزرگ در نظر گرفته اید؟ چکاد دوست دارد ایده های نو و جذاب شما را بشنود!

فهرست تصاویر

بازسازی 1سالن همایش با طراحی کلاسیک

بازسازی 2نورپردازی مناسب سالن همایش

بازسازی 3رختکن مناسب برای سالن همایش به دو روش کلاسیک و مدرن

 

بازسازی سالن همایش با دوام و حد امکان ارزان

ما تلاش کردیم راه حل های سریع معماری را برای بازسازی سالن همایش در بازسازی ساختمان در اصفهان ارائه دهیم. تا بادوام، سریع و تا حد امکان ارزان باشد. در درجه اول حفظ پایه های ساختمان بود که ما را در انتخاب های اولیه راهنمایی می کند. سازه ای سه بعدی به منظور سبکی هر چه بیشتر باید ساخت. دستیابی به توزیع بار سازگار با استاندارد های جدید و طراحی موجود هم اهمیت دارد. ایجاد سقف مسطح در نتیجه تصمیم قبلی نیاز برای بازسازی است. برای بهبود چشمگیر در بازسازی سالن همایش از نظر مصرف انرژی و جلوگیری از خطرات انباشت برف هم اهمیت دارد. قرارگیری دیوار های داخلی به عنوان بازتاب دهنده نور طبیعی هم جز این موارد است.

سالن همایش با طراحی کلاسیک - بازسازی سالن همایش
سالن همایش با طراحی کلاسیک – بازسازی سالن همایش – چکاد

بازسازی 1سالن همایش با طراحی کلاسیک

بخش های مختلف و مهم در بازسازی سالن همایش

Chakad-arc می گوید بازسازی ورودی سالن همایش باید به ‌گونه ‌ای باشد که حرکت در زمان ازدحام به ‌آسانی باشد. بهتر است این نكته را در نظر بگیرید كه قرار گرفتن افراد باید به‌صورت صفی باشد. فضای مناسب به ازای 6 نفر 1 متر مربع است. یا به ازای هر 4 نفر به صورت خطی حدود 2 متر به‌صورت طولی می ‌باشد. در نتیجه برای ورود افراد به سالن چینش خطی بهترین چینش است. برای سالن ‌های بالای 1200 نفر سرانه جهت کل فضای ورودی 240 مترمربع است. ارتفاع این بخش دست ‌کم 2/4 متر باید ‌باشد. همچنین باید نزدیک ورودی محلی برای چک کردن اطلاعات افراد دعوت شده در هنگام بازسازی سالن همایش نظر گرفته شود.

مطالب پیشنهادی  مصالح ساختمانی+9 متریال در دکوراسیون داخلی برای بازسازی ساختمان!

پس از عبور از ورودی، حاضران وارد سالن انتظار خواهند شد. سالن انتظار مکانی بین ورودی و سالن اجرا می باشد. که حاضران تا زمان شروع اجرا در آنجا منتظر خواهند ماند. فرض کنیم یک سالن همایش ظرفیتی برابر با ۳۰۰ نفر دارد. پس باید از مسافتی به ‌اندازه ۵۰ مترمربع برخوردار باشد. زیرا همان‌طور که اشاره شد به ازای هر 6 نفر یک مترمربع فضا است. در غیر این صورت ممکن است حاضران احساس ناراحتی کنند و فضای سالن همایش فشرده باشد.

سالن اجرا بدون شک مهم ‌ترین و اصلی‌ ترین بخش سالن اجراست. در بازسازی سالن همایش فضای سالن اجرا باید مملو از آرامش باشد. دکوراسیون و معماری این بخش از سالن باید به‌گونه‌ ای باشد که نظم و امنیت را برای حاصران ایجاد کند. در بازسازی سالن همایش حداكثر ظرفیت سالن همایش به طرح هندسی سالن و محدودیت ‌های صوتی تصویری بستگی دارد. همچنین آكوستیک سالن های همایش، خط های دید و شكل ها و اندازه سن آن بستگی دارد.

نکات مهم در بازسازی سالن های همایش و مجهز سازی آن

هنگام بازسازی سالن های همایش بزرگ و زیبا، بهینه سازی استفاده از فضا بسیار اهمیت بالایی از نظر چکاد دارد. باید به رویداد ها و عملکرد های مختلفی که سالن میزبان آن خواهد بود توجه بسیاری را داشت. ایجاد یک چیدمان که بتواند ترتیبات مختلف صندلی، تنظیمات صحنه و الزامات چند رسانه ای را داشته باشد، مهم است. پیاده‌ سازی مبلمان و سیستم ‌های پارتیشن بندی نیز می‌تواند سازگاری را برای اندازه‌ و انواع رویداد ها فراهم کند.

یکپارچه سازی فناوری صوتی و تصویری از مهم ترین ها در بازسازی سالن همایش است. در عصر مدرن، فناوری سمعی و بصری نقشی اساسی در موفقیت بازسازی سالن همایش ایفا می کند. ترکیب سیستم ‌های صوتی پیشرفته، قابلیت‌ های پخش با کیفیت بالا می‌تواند عملکرد و جذابیت سالن همایش را افزایش دهد. همچنین راه‌حل‌ های نورپردازی همه‌ کاره در این راه دخیل است. بازسازی سالن همایش تجربه کلی را برای مجریان و شرکت ‌کنندگان به طور یکسان افزایش می دهد.

ملاحظات آکوستیک نکته مهم بعدی در بازسازی سالن همایش است. کیفیت آکوستیک در سالن ‌های کنفرانس بزرگ، از اهمیت بالایی برخوردار است. به ‌ویژه برای رویداد هایی که شامل ارائه، سخنرانی یا اجرای موسیقی باشند. توجه دقیق باید به درمان آکوستیک، از جمله استفاده از پانل های آکوستیک، مواد عایق صدا باشد. همچنین قرار دادن استراتژیک بلندگو ها برای اطمینان از شفافیت بهینه صدا و به حداقل رساندن طنین انجام شود. دسترس پذیری و فراگیری در بازسازی سالن همایش مهم است. از نظر chakad-arc یک سالن کنفرانس بازسازی شده باید دسترسی افراد با نیاز های متنوع را در اولویت قرار دهد. این شامل گنجاندن رمپ‌ ها، آسانسور ها، محل ‌های نشستن تعیین‌ شده، و امکانات سرویس بهداشتی سازگار است.

مطالب پیشنهادی  بازسازی اتاق پسر + 5 نکته مهم + 5 توصیه ضروری!
نورپردازی مناسب سالن همایش - بازسازی سالن همایش
نورپردازی مناسب سالن همایش – بازسازی سالن همایش – چکاد

بازسازی 2نورپردازی مناسب سالن همایش

 

2 نکته فرعی ولی مهم در بازسازی سالن همایش

پذیرش اصول طراحی پایدار می تواند بر بازسازی سالن همایش بزرگ تأثیر بگذارد. اجرای روشنایی با انرژی کارآمد و مواد پایدار اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد. همچنین به صرفه جویی در هزینه ها و کارایی عملیاتی طولانی مدت کمک می کند. جذابیت زیبایی شناسی نقشی اساسی در ایجاد محیطی دعوت کننده و الهام بخش در بازسازی سالن همایش ایفا می کند. عناصر طراحی متفکرانه، مانند ویژگی‌ های معماری ، مبلمان ، و آثار هنری ، می ‌توانند فضا را ارتقا دهند. همچنین تأثیری ماندگار بگذارند. هنگام شروع بازسازی سالن همایش بزرگ، تعامل با معماران ، طراحان داخلی و متخصصان سمعی و بصری ضروری است. تا از اجرای اهداف عملکردی، زیبایی شناختی و فناوری خود را اطمینان حاصل شود.

ویژگی های رختکن ها در بازسازی سالن های همایش

یک چیدمان جادار تضمین می کند که افراد می توانند به راحتی بدون احساس تنگی تغییر کنند. این امر به ویژه در صورتی بسیار مهم است که رختکن تعداد زیادی از افراد را در خود جای دهد. نور مناسب برای رختکن در بازسازی سالن همایش ضروری است. این به افراد کمک می کند تا خود را به وضوح ببینند و فضای کلی را بهبود می بخشد. برای اطمینان از روشنایی کافی، نصب وسایل LED روشن و کم مصرف را در نظر بگیرید.

رختکن مناسب برای سالن همایش به دو روش کلاسیک و مدرن - بازسازی سالن همایش
رختکن مناسب برای سالن همایش به دو روش کلاسیک و مدرن – بازسازی سالن همایش – چکاد

بازسازی 3 رختکن مناسب برای سالن همایش به دو روش کلاسیک و مدرن

آینه در هر اتاق تعویض لباس ضروری است. آنها به افراد کمک می کنند تا قبل از ورود به سالن همایش ظاهر و لباس خود را بررسی کنند. آینه های بزرگ می توانند در بازسازی سالن همایش فضا را بزرگت ر و روشن تر کنند. تهویه کافی برای حفظ یک محیط تازه و راحت نیز بسیار مهم است. این را می توان از طریق پنجره ها و فن به دست آورد. اضافه کردن صندلی، مانند نیمکت محل مناسبی را برای افراد فراهم می کند تا هنگام تعویض کفش خود بنشینند.

کمدها یا قفسه ها را قرار دهید تا افراد وسایل خود را در حالی که در سالن هستند نگهداری کنند. اطمینان حاصل کنید که رختکن برای همه، از جمله افراد دارای معلولیت، قابل دسترسی است. این ممکن است شامل نصب میله‌ های دستگیره، اطمینان از درب ‌های وسیع‌ تر و ارائه سایر ویژگی ‌های دسترسی باشد. مطابق با کد ها و استاندارد های ساختمانی مربوطه باشد. استفاده از رنگ‌ های آرام ‌بخش و دعوت ‌کننده و همچنین دکور زیبایی‌شناختی را نظر بگیرید. با توجه به تمرکز بر بهداشت در محیط ، از جمله ایستگاه های ضد عفونی دست می تواند مناسب باشد.

مطالب پیشنهادی  بازسازی اتاق خواب ها و 3 ایده جذاب و کاربردی !

تجهیزات مورد نیاز در بازسازی سالن های همایش جذاب

این شامل مواردی مانند چکش، پتک، قلاب و ابزار برقی برای کار های تخریب و بازسازی سالن همایش می شود. ابزار هایی برای انجام کار های تکمیلی مانند سنباده ‌ها، رنگ ‌پاش ‌ها، برس‌ها و سایر تجهیزات ایزار تکمیلی هستند. ابزار برق و لوله کشی ممکن است شامل سیم برش، تجهیزات کابل کشی، آچار لوله و سایر باشد. ایمنی باید همیشه در اولویت باشد. این شامل کلاه سخت، دستکش، عینک ایمنی، تجهیزات حفاظت از سقوط و ماسک گرد و غبار برای تیم نوسازی است.

ابزار های اندازه گیری و چیدمان ابزار هایی ضروری مانند اندازه گیری نوار، سطوح، خطوط گچ برای اندازه دقیق هستند. با پیشرفت بازسازی سالن همایش، به وسایل نظافتی مانند جارو، جاروبرقی و سطل زباله برای حفظ فضای مرتب نیاز دارید. بسته به ماهیت سالن همایش، ممکن است لازم باشد تجهیزات سمعی و بصری برای آن در نظر گرفت. مانند پروژکتور، صفحه نمایش، سیستم های صوتی و کابل های مرتبط را در نظر بگیرید. تجهیزات سازگار با محیط زیست مانند لوله کشی کم جریان و مصالح ساختمانی پایدار را در نظر بگیرید.

کلام آخر درباره بازسازی سالن های همایش بزرگ و زیبا

در پایان، بازسازی سالن همایش فرصتی خارق‌العاده برای ارتقای فضا است. بازسازی سالن همایش آن را کاربردی ‌تر، زیبایی ‌شناسانه ‌تر و از نظر فناوری پیشرفته ‌تر ارائه می‌ دهد. با گنجاندن اتاق رختکن با طراحی خوب، تجهیزات ضروری سالن کنفرانس را می تواند به یک مرکز مدرن تبدیل شود. در طول فرآیند بازسازی سالن همایش، اولویت بندی ایمنی، دسترسی و پایداری مهم است. انتخاب های طراحی متفکرانه، مانند نور کافی، صندلی راحت، و دسترسی یکپارچه، می تواند تجربه را برای سرنشینان افزایش دهد. Chakad-arc برای سفری که پیش رو دارید کمک شما خواهد بود. اگر جزئیات خاصی یا اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با خیال راحت تماس بگیرید. چکاد اینجاست تا در هر مرحله از شما حمایت کند.

سوالات متداول مرتبط با این بازسازی جذاب  حرفه ای

  1. چگونه می توان بازسازی سالن کنفرانس را ارزان تر پیش برد؟

در درجه اول حفظ پایه های ساختمان مهم است. ایجاد سقف مسطح از نظر مصرف انرژی و جلوگیری از خطرات انباشت برف هم اهمیت دارد. قرارگیری دیوار های داخلی به عنوان بازتاب دهنده نور طبیعی مورد آخر است.

  1. تجهیزات سمعی و بصری سالن همایش چیست؟

پروژکتور – صفحه نمایش – سیستم های صوتی  – کابل های مرتبط

  1. فضای مناسب هر فرد در ورودی سالن همایش چقدر است؟

فضای مناسب به ازای 6 نفر 1 متر مربع است. یا به ازای هر 4 نفر به صورت خطی حدود 2 متر به‌صورت طولی می ‌باشد.

موضوع

بازسازی سالن های بزرگ همایش

تاریخ

24 آبان 1402

نویسنده

ساناز رحیمیان