دیوار تلویزیون - ماربل شیت
25
دی

ماربل شیت + 6 تا از مهم ترین مزایای استفاده از آن!

ماربل شیت، یک ماده دکوراتیو و نو آورانه است که در عرصه ‌های معماری و دکوراسیون بسیار محبوب شده است. این محصول، به عنوان یک جایگزین زیبا و کار آمد برای سنگ مرمر و ماربل طبیعی، با ویژگی‌ های منحصر به فرد خود به چشم می‌ خورد. ماربل شیت اغلب به صورت ورقه‌ های نسبتاً نازک در دکوراسیون داخلی در اصفهان استفاده می ‌شود. می ‌تواند بر روی سطوح مختلف اعم از دیوار ها، کف ‌ها و حتی سقف ‌ها نصب گردد. این مقاله چکاد به کاربرد های گسترده ورق ماربل در دنیای دکوراسیون داخلی در اصفهان را می پردازد.

فهرست تصاویر

دکوراسیون 1ضد آب بودن

دکوراسیون 2 نصب کردن

دکوراسیون 3 طرح ها

ماربل شیت چیست و چه نمای کلی در فضا دارد؟

ماربل شیت، یک نوع مواد ساختمانی است که از مواد مختلفی مانند رزین، پیگمنت‌ و الیاف شیشه ‌ای تشکیل شده است. یک ظاهر مشابه به سنگ مرمر یا مرمر واقعی دارد. این محصول برخی از خصوصیات ظاهری و مکانیکی مرمر را از شامل می شود. در عین حال به عنوان یک جایگزین اقتصادی و سبک‌ تر برای مصارف مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. ویژگی اصلی ماربل شیت، طراحی و رنگ ‌بندی‌ های متنوع است. این ورق ‌ها در ابعاد مختلف و با ضخامت ‌های متفاوت تولید می ‌شوند. که این امکان را به طراحان می ‌دهد تا به راحتی در پروژه‌ های دکوراسیون داخلی در اصفهان خود قرار دهند.

علاوه بر اینchakad-arc ، ماربل شیت را از لحاظ وزن نیز سبک ‌تر از سنگ مرمر یا سنگ مشابه می داند. که نصب و حمل آن را ساده ‌تر می‌ کند. این دیوار پوش به عنوان یک پوشش داخلی برای دیوار ها، کف‌، پله ‌ها، و سطوح دیگر استفاده می ‌شود. این محصول در داخل منازل، هتل‌ ها، رستوران‌ ها، مراکز تجاری و ساختمان‌ های عمومی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. از آنجایی که ماربل شیت مقاومت خوبی به آب و رطوبت دارد، مناسب برای محیط‌ی با تماس مکرر با آب است. با توجه به زیبایی، انعطاف ‌پذیری، و مقاومت مکانیکی مناسب، این یک گزینه جذاب است.

مطالب پیشنهادی  مبلمان مدرن برای دکوراسیون داخلی ایرانی و نکاتی#4 مورد برای شما

اجزای تشکیل دهنده ی ورق های ماربل چه هستند؟

ماربل شیت یک ماده ترکیبی است که از ترکیب مواد مختلف به دست می ‌آید. تا ویژگی ‌های ظاهری و مکانیکی مشابه به مرمر طبیعی داشته باشد. اجزاء تشکیل‌ دهنده آن عبارتند از:

رزین‌ ها: رزین ‌ها نقش حیاتی در ترکیب ماربل شیت ایفا می ‌کنند. این رزین ‌ها ممکن است از نوع‌ های مختلفی مانند رزین ‌های پلی استر، اپوکسی یا رزین‌ های دیگر باشند. رزین ‌ها به آن انعطاف ‌پذیری، مقاومت مکانیکی، و مقاومت به عوامل محیطی می ‌بخشند.

پیگمنت ‌ها : پیگمنت‌ ها مسئول ایجاد رنگ و طراحی هستند. این مواد رنگی معمولاً به ترکیب اضافه می ‌شوند تا به محصول زیبایی بخشند. همچنین به طراحان این امکان را بدهند که طیف وسیعی از رنگ‌ ها را انتخاب کنند.

الیاف شیشه ‌ای: الیاف شیشه ‌ای به عنوان یک المان تقویت‌ کننده در ماربل شیت مورد استفاده قرار می ‌گیرند. این الیاف مقاومت مکانیکی و استحکام به آن افزوده و آن را از شکستن یا ترک خوردن جلوگیری می ‌کنند.

مواد پرکننده:  مواد پر کننده می ‌توانند به عنوان یک اجزاء تشکیل‌ دهنده اضافی مورد استفاده قرار گیرند. این مواد به تعادل ضخامت و ویژگی ‌های مکانیکی کمک می ‌کنند.

مواد افزودنی :مواد افزودنی می ‌توانند عملکرد و ویژگی خاصی را به ماربل شیت افزوده و به تنظیم خواص آن کمک کنند. این مواد ممکن است شامل افزودنی ‌های ضد آبی، مقاومت در برابر حرارت یا مواد پخت ‌پذیر باشند.

ضد آب بودن - ماربل شیت
ضد آب بودن – ماربل شیت – چکاد

دکوراسیون 1ضد آب بودن

نصب ماربل شیت به چه صورتی اجرا می شود؟

نصب ورق ماربل بستگی به کاربرد های مختلفی دارد؛ اما در کل، روش ‌های مشترکی برای نصب آن وجود دارد. در ادامه چکاد توضیحاتی در مورد نصب ماربل شیت آورده است. سطحی که ورق ماربل روی آن نصب می‌ شود، باید صاف و تمیز باشد. اگر سطح ناهموار یا خشک باشد، از پوششی مانند یک لایه از پودر سیمانی یا مسترباچ برای صاف کردن استفاده کنید. ابتدا ورق ماربل را در محل نصب قرار دهید و تراشه‌ های ممکن را از آن بردارید.

چسب مناسب برای نصب ماربل شیت استفاده شود. معمولاً از چسب ‌های اپوکسی یا چسب‌ های ویژه برای سنگ‌ های مصنوعی استفاده می ‌شود. چسب را به صورت یکنواخت روی سطح ماربل و همچنین سطح زیر آن پخش کنید. ورق ماربل را به دقت، به سطح نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که ماربل به صورت محکم روی چسب نصب شده و هوا های محبوس زیر آن حذف شود. از ابزار هایی مانند والی، غلاف مخصوص یا ملخ برای فشردن ماربل و حذف حباب هوا استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی  طراحی داخلی کلاسیک در اصفهان و 7 راه اسان برای & انجام آن !

بعد از نصب، سطح ماربل باید به ‌دقت بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ حباب هوایی وجود ندارد.هر گونه ناهمواری یا عیب ظاهری باید فوراً تصحیح شود. مدت زمانی که برای خشک شدن چسب نیاز است، بستگی به نوع چسب و شرایط محیطی دارد. بر اساس دستورالعمل تولید کننده، صبر کنید تا ماربل به ‌طور کامل تثبیت شود. بعد از خشک شدن کامل، ممکن است نیاز به پالیش و پاکسازی سطح ماربل شیت باشد. تا به یک براقی و ظاهری زیبا دست یابید. همچنین، همواره توصیه می ‌شود دستورالعمل‌ ها و راهنمای نصب ارائه شده توسط تولید کننده محصول را دقیقاً دنبال کنید. تا به نتایج بهتری دست یابید و ماربل شیت به درستی نصب شود.

نصب کردن - ماربل شیت
نصب کردن – ماربل شیت – چکاد

دکوراسیون 2 نصب کردن

مزایا و محاسن ماربل شیت ها در چیست؟

معمولاً ماربل شیت مقاومت خوبی در برابر شستشو با مواد شوینده و اسید ها دارد. اما همیشه توصیه می ‌شود تا دستورالعمل ‌های تولید کننده و مراقبت ‌های ویژه برای نگهداری آن را رعایت کنید. ورق ماربل به دلیل انعطاف ‌پذیری و وزن سبک خود، به نسبت زیادی قابلیت نصب بر روی تمام سطوح دیوار هموار و ناهموار را داراست. ورق ماربل به دلیل خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود، می ‌تواند مقاومت مناسبی در برابر ضربه و خش داشته باشد. سطح آن معمولاً صاف و صیقلی است. که باعث افزایش مقاومت در برابر خش می ‌شود. این ویژگی از آنجا می ‌آید که در مقابل خراش‌ ها و خشکی ‌ها مقاومت خوبی داشته باشد.

ماربل شیت معمولاً به عنوان یک ماده دکوراتیو و ساختمانی متراکم و غیر قابل اشتعال شناخته می ‌شود. این خصوصیت معمولاً به عنوان مقاومت به حرارت و ضد اشتعال بودن آن توسط سازندگان معرفی می ‌شود. یکی از مهم ترین مزایای ورق ماربل، ظاهر زیبا و طراحی شیک آن است. با تنوع رنگ، الگو و طرح‌، ماربل شیت به طراحان این امکان را می‌ دهد تا فضایی جذاب ایجاد کنند. با توجه به انعطاف ‌پذیری این دیوار پوش، این ماده به راحتی می ‌تواند به سطوح منحنی مناطق نصب شود. Chakad-arc این متریال را به شما پیشنهاد می دهد.

ابعاد و وزن استاندارد ماربل شیت

ماربل شیت یک جنس دکوراتیو است که به صورت ورقه ‌های نسبتاً نازک تولید می‌شود. به عنوان جایگزینی زیبا و سبک برای سنگ مرمر یا ماربل طبیعی شناخته می‌ شود. ابعاد و وزن آن متغیر و بسته به تولید کننده و نوع محصول ممکن است متفاوت باشد. ابعاد آن متفاوت از ۳۰x۳۰ سانتی متر تا ابعاد بزرگتر، مانند ۱۲۰x۱۲۰ سانتی متر یا حتی بزرگتر، ممکن است. این اندازه ‌ها به عنوان تایل بزرگ یا پانل‌ بزرگ متداول هستند که بر روی سطوح نصب می‌ شوند. ضخامت آن نیز معمولاً بین ۱ تا ۵ میلی متر است. همچنین، محصولات خاصی با ضخامت ‌های بیشتر نیز در بازار موجود هستند.

مطالب پیشنهادی  طراحی داخلی کلاسیک در اصفهان چگونه 6بهتر است$ پیاده سازی شود؟

وزن ماربل شیت ممکن است بسته به مواد سازنده و ضخامت متغیر باشد. وزن متوسط معمولاً در محدوده ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم بر متر مربع قرار دارد. این مقدار وزن نسبتاً سبک ماربل شیت را مناسب برای استفاده در پروژه ‌های ساختمانی و دکوراسیون می ‌کند. توجه به ابعاد و وزن در انتخاب آن برای پروژه خود اهمیت دارد. برای دقت بیشتر و اطمینان از انتخاب مناسب، مشخصات تکمیلی را از تولید کننده یا چکاد دریافت کنید.

طرح ها - ماربل شیت
طرح ها – ماربل شیت – چکاد

دکوراسیون 3 طرح ها

کلام آخر در خصوص ماهیت ماربل شیت و ویژگی های آن!

ورق ماربل با ویژگی ‌های زیبایی و کاربری منحصر به فرد، به یک انتخاب برجسته در دنیای دکوراسیون تبدیل شده است. این محصول نه تنها از ظاهر زیبا و طراحی هنری بهره می ‌برد. بلکه با ویژگی ‌هایی چون مقاومت به آب، عدم جذب رطوبت و متنوع بودن در ضخامت، برای انواع فضا و کاربرد قابل استفاده است. ورق ماربل، ترکیب ارزش‌ های هنری با امکانات کاربردی است. این ورق توانسته به طراحان ابزاری دهد تا در پروژه‌ های خود، از دیدگاه زیبایی و الگو های هنری استفاده کنند. همچنین از نظر کارایی و مقاومت نیز، به نتایج برجسته دست یابند. Chakad-arc در مسیر انتخاب بهترین ورق ماربل متناسب با محیط به شما کمک می کند.

موضوع

ماربل شیت چیست و چگونه آن را در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنیم؟

تاریخ

25 دی 1402

نویسنده

ساناز رحیمیان

سوالات متداول در خصوص ماربل شیت یا ورق ماربل

  1. ویژگی های اصلی ورق ماربل چه هستند؟

ضخامت متنوع، مقاومت به آب، عدم جذب رطوبت و الگو های زیبایی

  1. چه کاربرد هایی برای ماربل شیت وجود دارد؟

به عنوان کفپوش، دیوارپوش، سقف، و مورد استفاده در حمام‌ ها و آشپزخانه‌ ها به کار می ‌رود.

  1. ماربل شیت چیست؟

یک ماده دکوراتیو است که به عنوان جایگزین زیبا و سبک برای سنگ مرمر و ماربل طبیعی به کار می ‌رود.