انواع معماری -بازسازی ایتالیایی
09
آذر

بازسازی ایتالیایی + 5 مورد مهم درباره معماری اروپایی در تاریخچه معماری چیست؟

بازسازی ایتالیایی یا کلا بازسازی ساختمان در اصفهان مانند بقیه ی شهر های بزرگ ایران تنوع زیادی دارد. بازسازی ایتالیایی عضو معماری های خارق‌العاده است. یکی از  دستاوردهای مهم بشر نیز معماری ایتالیایی محسوب می‌گردد. انسان بوسیله معماری توانسته موارد بسیاری را بروز دهد. مواردی مانند: عقاید شخصی، بومی، عقاید فرهنگی و بسیاری موارد دیگر عضو این موارد ابراز شده هستند. با گذشتن زمان هر کدام از این معماری‌ها به یک سبک تبدیل شدند. به مرور زمان این سبک توانست جای خود را در دنیای بزرگ معماری باز کند. در صد سال اخیر فرم‌های زیادی و البته نویی در معماری دنیا بوجود آمد. همچنین میتوانیم در بازسازی ساختمان در اصفهان نمونه های این معماری هارا ببینیم.

فهرست تصاویر

بازسازی 1 سبک کلاسیک

بازسازی 2  سبک ایتالیایی

بازسازی 3 نمای بیرونی خانه

آشنایی با انواع سبک های بازسازی ایتالیایی و اروپایی

همان طور که بررسی کردیم طی 100 سال گذشته سبک‌های معماری متعددی مثل بازسازی ایتالیایی به دنیا معرفی شده است. ک اکثریت انها را در بازسازی ساختمان در اصفهان مشاهده میکنیم. رفته رفته اکثریت طراحی معماران این سمت رفت که معماری سنتی را با سبک‌های مدرن تلفیق بکنند. همچنین آثار فوق العاده زیبایی را به مردم معرفی کنند. معماری در طول سالیان طولانی به دلایل مختلف سبک خود را عوض کردند. به همین دلیل تغییرات گسترده‌ای داشته است. بنابراین اگر شما هم علاقه مند به معماری باشید. باید کم و بیش و بصورت کلی با سبک‌های شاخص معماری جهانی مثل بازسازی ایتالیایی آشنایی شوید. آشنایی بیشتر به شما این اجزه را میدهد تا راحت‌تر سبک مورد نظر خود را بشناسید.

می توان گفت که معماری ایتالیایی جزو تجملاتی‌ترین و اشرافی‌ترین سبک های بازسازی به شمار می‌آید. ظرافت اعجاب انگیز و توجه به جزییات بسیار در بازسازی ایتالیایی خارق العاده است. هارمونی رنگ‌ها با یکدیگر، استفاده از وسایل خاص در این نوع بازسازی بسیار به چشم می آید. بازسازی ایتالیایی با جزییات و پیچیدگی های بسیارش خاص و بی‌نظیر است. در این سبک از دکوراسیون داخلی از وسایل لوکس، گران قیمت و حتی عتیقه به طور افراطی استفاده می‌شود.  این دکوراسیون به نحوی برای ثروتمندان است که می خواهند ارزشمندترین و گرانترین بازسازی را اجرا کنند. تک تک اجزای این بازسازی ایتالیایی گران قیمت و خاص هستند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سبک های بازسازی به چکاد آرک مراجعه کنید.

سبک معماری کلاسیک در معماری اروپایی و ایتالیایی (Classical Architecture)

بسیاری از معماران بزرگ جهان، معماری کلاسیک را مادر همه سبک‌های معماری جهان می‌دانند. در طراحی‌های معماری کلاسیک و معماری ایتالیایی اکثرا ظاهری زیبا و باوقار در کنار عظمت و شکوه مشاهده می‌کنید. همچنین در کنار زیبایی شروعی برای طراحی‌های متفاوت آینده و شکل گیری دیگر سبک‌ها بوده است. اگر بخواهیم چند مورد از معروف ترین طراحی‌ها در معماری کلاسیک و بازسازی ایتالیایی را نام ببریم. باید به ساختمان‌ها و نقاط معروف شهری در معماری روم و یونان باستان اشاره کنیم. با گذشت سال‌ها از ساخت ساختمان‌های طراحی شده توسط سبک معماری کلاسیک، هنوز هم این ساختمان‌ها زیبایی خیره کننده‌ای دارند.  همچنین این آثار را می‌توان در بازسازی ایتالیایی و کشورهای یونان و ایتالیا مشاهده نمود.

مطالب پیشنهادی  مراحل بازسازی ساختمان + برسی 5 مرحله اولیه ی بازسازی ساختمان

بازسازی 1 سبک کلاسیک

معماری کلاسیک-بازسازی ایتالیایی
معماری کلاسیک-بازسازی ایتالیایی-چکاد آرک

هر سبک و بازسازی ایتالیایی معماری نشانه‌های زیادی دارد. میتوانید در وبسایت chakad-arc با سبک های مختلف معماری بیشتر اشنا شوید. با استفاده از این نشانه‌ها می توان با دیدن یک ساختمان یا سازه، سبک معماری آن را تشخیص داد. معماری و بازسازی ایتالیایی هنر سازماندهی کردن فضا هاست که این هنر از طریق ساختمان بیان می شود. سبک معماری کلاسیک نشان‌دهنده تأثیرات مذهبی و اجتماعی یک کشور است که کمالات را به دنیا عرضه می کند. زمانی که در یونان انسان محوری اهمیت قابل ملاحظه‌ای داشت سبک کلاسیک و بازسازی ایتالیایی بنا شد. همچنین استفاده گسترده از طرح ‌های خمیده و گرد گوشه در ساختمان ‌ها عضو این نشانه ها است.

انواع سبک معماری و بازسازی ایتالیایی تا به امروز

جان نش معمار انگلیسی اولین ویلای ایتالیایی را در سال 1802 و در انگلستان با نام Cronkhill ساخته است. اما در حالت کلی معماری ایتالیایی از سال 1840 تا 1885 اوج گرفت. این سبک از بازسازی ایتالیایی دوران ویکتوریایی تفسیری انگلیسی از شکوه و جلال معماری و طبیعت فلورانس بود. که توجه معماران و طراحان منظره را به خود جلب می کرد. در حالی که معماری احیای یونان از کلاسیک گرایی یونان و روم باستان الهام گرفته بود. معماری ایتالیایی نشانه های خود را از رومانتیسیسم، رنسانس، معماری و بازسازی ایتالیایی و باغ ها می گرفت. برای آشنایی بیشتر با معماری ایتالیایی میتوانید به وبسایت چکاد آرک مراجعه نمایید.

بازسازی 2  سبک ایتالیایی

باغ با معماری ایتالیایی-بازسازی ایتالیایی
باغ با معماری ایتالیایی-بازسازی ایتالیایی-چکاد آرک-

نام سبک معماری و بازسازی ایتالیایی با نظم، و زیبایی گرما تلفیق شده است. این سبک را می توان به نوعی ترکیب سبک های اسکاندیناویایی و ویکتوریا دانست. این سبک معماری با استفاده از زیبایی عناصر این سبک ها توانسته این سبک جذاب را پدید آورده است. این سبک از معماری و  بازسازی ایتالیایی به لوازم خاص، ارزشمند و جلب توجه کننده متمایل است. در این سبک به تهیه عناصری تأکید می شود که خود به تنهایی می توانند یک جذابیت  باشند. به طور مثال یک کاناپه در رنگ طلایی می تواند یک مثال خوب برای این سبک باشد.

گستردگی سبک معماری و بازسازی ایتالیایی در خانه ها با مساحت زیاد

معماری و بازسازی ایتالیایی با طیف وسیعی از انواع ساختمان ها سازگار شده. این سبک در خانه هایی با مساحت بزرگ برای ثروتمندان طراحی شده است. ردیف خانه های شهری که طبق معماری ایتالیایی ساخته شده اند سنگ های قهوه ای کار رفته است. ظهور تولید انبوه خانه هایی با بازسازی ایتالیایی به این معنا بود. می توان جزئیات معماری مدرن ایتالیا را به راحتی و با هزینه کم تولید کرد به کار برد. خانه زیبای ایتالیایی در زمین های زیادی ساخته شده است. ارتباط خانه هایی که با بازسازی ایتالیایی طراحی شده اند. برای احترام به فضای سبز محوطه سازی منطقه توسکانی را برجسته می کنند.

مطالب پیشنهادی  تخریب و بازسازی ساختمان و 3 مرحله % پیش از شروع آن !

سبک معماری ایتالیایی از انگلستان در سراسر شمال اروپا ، امپراتوری بریتانیا شروع شده. امریکا نیز در دهه 1860 در معماری ایتالیایی گسترش یافت. پس از جنگ داخلی آمریکا معماری و معماری ایتالیایی به محبوب ترین سبک در این کشور تبدیل شد. در امریکا نمونه هایی درخشان از سبک بازسازی ایتالیایی را در مکان هایی مانند منطقه بروکلین هایتس پیدا می کنید. یکی از ویژگی های کلیدی سبک بازسازی ایتالیایی که به طور خاص در معماری ایتالیایی استفاده میشود تقارن است.

معماری اروپایی و بازسازی ایتالیایی یکی از پیچیده‌ترین و فراوان‌ترین نمونه‌های معماری در جهان است. این معماری در زمان‌های مختلف و با توجه به سلیقه افراد و ملت‌های مختلف تحولات بسیاری را تجربه کرده است.  در نتیجه شاهکارهای بسیاری در معماری اروپایی و بازسازی ایتالیایی ایجاد کرده است. معماری اروپایی نه تنها با داشتن شاهکارهای بزرگ بلکه با کسب تأثیر از معماری‌های مختلف جهان نیز شناخته می‌شود. از نمونه‌هایی که در معماری اروپایی به چشم می‌خورند، می‌توان به سبک گوتیک اشاره کرد. از سده دوازدهم میلادی سبک گوتیک شکل گرفت و تا اوایل سده شانزدهم دوام داشت. سبک گوتیک در ساختمان‌ها و کلیساها استفاده می‌شد.

معماری اروپا و بازسازی ایتالیایی از چه تاریخی شکل گرفت

در قرن هفدهم، سبک معماری باروک همزمان با معماری و بازسازی ایتالیایی در اروپا شکل گرفت. این سبک با استفاده از تزئینات فراوان، رنگ‌های زنده و نمای نمادین، احساس استواری در ساختمان‌ها به خود می‌گرفت. این سبک در امپراطوری‌های قدرتمند مثل فرانسه و اتریش بسیار شیوع داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با معماری فرانسه میتوانید از وبسایت chakad-arc مراجعه نمایید. با شکل گیری روشنفکری در قرن هجدهم، جریانی جدید در معماری اروپایی شکل گرفت که سبک نئوکلاسیک نامیده می ‌شود. این سبک با استفاده از اصولی کلاسیک و زیبایی‌شناسی، از معماری یونانی و رومی اثر می‌گرفت.  همچنین در ایجاد ساختمان‌های مذهبی و دولتی بسیار پرکاربرد بود.

در قرن نوزدهم، سبک آرت نوو در هنر و معماری اروپا و بازسازی ایتالیایی شکل گرفت. این سبک با تأکید بر فرم هندسی و تراکم بالا، به خصوص در طراحی ساختمان‌های دیوارهای مورد استفاده قرار می‌گرفت. در نهایت، سبک مدرنیسم در اروپا به عنوان جریانی جدید در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم شکل گرفت. این سبک با استفاده از نیاز به تغییر و نوسازی در دنیای معماری، شکاف باز کرد.  همچنین ساختمان‌هایی با خلاقیت بالا و برپایی بر اساس ایده‌های نوین و پیشرفته را بوجود آورد. در کل، معماری اروپایی با توجه به چالش‌ها و نویدهای فرهنگی و تاریخی، همواره در جهان دیده شده است.

این معماری با توجه به ارزش‌های زیبایی‌شناسی و همچنین اصول فنی، نقش تأثیرگذاری در تحولات جهانی معماری بازی کرده است. بازسازی ایتالیایی به عنوان یکی از روش‌های مدیریت شهری برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان به کار گرفته می‌شود. وضعیت اقتصادی ضعیف ایتالیا در بازسازی ایتالیایی و دیگر کشورهای اروپایی به وضعیت بد و قابل توجهی تبدیل شد. به همین دلیل ، بازسازی ایتالیایی به ‌عنوان روشی برای ایجاد توسعه اقتصادی به کار میگیرند. و از زیبایی های این نوع معماری استفاده می کنند

مطالب پیشنهادی  بازسازی باغچه+ 4 ایده های متفاوت و گوناگون در مورد بازسازی باغچه

تاثیرات معماری اروپایی بازسازی ایتالیایی در شهر های مختفف

اصطلاح بازسازی شامل فرایند بهبود زیرساخت‌های شهری مانند جاده‌ها، پل‌ها، خطوط انتقال برق و غیره است. همچنین، بازسازی ایتالیایی به معنی بازسازی و بهبود مجتمع‌های مسکونی و تجاری نیز است. بازسازی ایتالیایی برای ایجاد فضایی ایمن و بهبود ترافیک و کاهش هزینه‌های مربوط به تعمیرات و نگهداری ساختمان‌ها مفید است. معماری ایتالیا، معماری اکثر نقاط دنیا و حتی معماری ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داده است.  همچنین نمی توانید شهری را در آمریکا بدون معماری بازسازی ایتالیایی پیدا کنید. یا بناهایی به سبک معماری احیا رنسانس ایتالیا و یا بناهای نئوکلاسیک، در آن وجود نداشته باشد. اگر به دنبال تجربه سفر هستید، شاید در سفر به ایتالیا خیلی از بناها شما را یاد شهر خودتان بیاندازد.

بازسازی 3 نمای بیرونی خانه

 

معماری مختلف-بازسازی ایتالیایی
معماری مختلف-بازسازی ایتالیایی- چکادآرک

در زمان های قدیمی تر رومی ها با ایده گرفتن از ایده های یونانیان سبک معماری خود را خلق کردند. بعدها، در قرن های یازدهم و  دوازدهم نیز، مجددا علاقه به معماری باستانی روم احیا شد. سبک رومانسک ایتالیا با قوس های دایره ای رایج ترین روش ساخت بنای کلیساها و سایر بناهای مهم بوده. در این زمان در سراسر اروپا بوده و بعدها در ایالات متحده نیز این سبک مورد استفاده قرار گرفته است. ک مثال های این معماری در روم زیاد دیده میشود

نتیجه گیری مورد ازسبک های معماری و بازسازی ایتالیایی اروپایی:

بنا به گفته بزرگان معماری، معماری نتیجه پیچیده ای از وجود چند شرایط مختلف است. کارفرما، بافت پروژه و تاریخ، که تمام آنها در طول زمان متفاوت هستند. آنها همیشه به کارهای پژوهشی علاقه مند بوده. ایتالیایی ها تمرینات معماری شان را با آموزش های آکادمیک و اطلاعات تاریخی ترکیب کرده اند. این طراحی فضای داخلی شرکت آنها نیز مشهود می باشد ما در چکاد آرک برای بازسازی به شما کمک میکنیم. تا با کمترین هزینه بتوانید بهترین بازسازی ایتالیایی یا هر نوع بازسازی را در خانه خود انجام بدهید.

موضوع مقاله انواع سبک های معماری بازسازی ایتالیایی اروپایی چیست ؟

;

تاریخ 9/9/1402
نویسنده آرمین دهستانی
اسم سایت https://chakad-arc.com/

سوالات متداول:

  • معماری ایتالیایی و بازسازی ایتالیایی در چه زمانی اوج گرفت ؟

1837 تا سال 1901 اوج گرفت.

  • تاثیرات معماری اروپایی و بازسازی ایتالیایی در شهر چیست ؟

بهبود زیرساخت‌های شهری مانند جاده‌ها، پل‌ها، خطوط انتقال برق و غیره است.

  • اولین ویلای ایتالیایی در چه سالی ساخته شد ؟

جان نش معمار انگلیسی اولین ویلای ایتالیایی را در سال 1802 و در انگلستان با نام Cronkhill ساخته است.