ترندهای دکوراسیون داخلی-طراحی دکوراسیون داخلی
08
شهریور

آخرین‌مدل‌ها و روندهای مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی برای خانه

طراحی دکوراسیون داخلی، هنری است که با استفاده از طرح‌ها و المان‌های مختلف، فضاهای داخلی را زیبا و منحصربه‌فرد می‌کند. در حال حاضر، شرکت چکاد یکی از متخصص‌ترین مجموعه ‌های دکوراسیون داخلی در اصفهان است. امروزه، طراحان دکوراسیون داخلی به دنبال خلق یک تجربه ی زیبا و منحصربه‌فرد در طراحی داخلی خانه‌ها هستند. به‌تازگی آخرین‌مدل‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی از طبیعت الهام می‌گیرند. در ادامه نیز ما با روندهای بیشتر و مدرن ‌تری در طراحی داخلی هر خانه آشنا می‌شویم. مجموعه ی ما توانسته با طراحی به‌روزترین سبک ‌ها، بهترین دکوراسیون داخلی در اصفهان را به مشتریان خود ارائه ‌دهد.

فهرست تصاویر

طراحی دکوراسیون 1طبیعی بودن مصالح

طراحی دکوراسیون 2 نورپردازی نامناسب

طراحی دکوراسیون 3 نتیجه ی نهایی

پنج مورد از ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی در سال 2023

در طراحی دکوراسیون داخلی، همواره روش‌ها و وسایل جدیدی مورداستفاده قرار می‌گیرند که باعث زیبایی فضاهای داخلی می‌شوند. هر تغییردکوراسیونی که رخ می‌دهد نشان‌دهندة آن است که سبک زندگی افراد نیز در حال تغییر است. این تغییرات در سال 2023 هرچقدر هم که متفاوت باشند؛ اما می‌توانند سخت‌پسندترین افراد را نیز قانع کنند. مجموعة chakad-arc بهترین شرکت دکوراسیون داخلی در اصفهان به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند. در ادامه برخی از به‌روزترین روش‌ها و وسایل در طراحی دکوراسیون داخلی له شرح زیر است.

ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی
1 استفاده از رنگ‌های تازه و منحصربه‌فرد
2 استفاده از نورپردازی مناسب
3 استفاده از مواد طبیعی و اکولوژیک (بومی)
4 استفاده از فضای باز و متصل
5 استفاده از طراحی‌های هنری و خلاقانه
نویسنده 8/6/1402
تاریخ نازنین بیگلری

1) استفاده از رنگ‌های جذاب و منحصربه‌فرد در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی امروزی، استفاده از رنگ‌های جذاب و منحصر  به ‌فرد بسیار مشترک است. این رنگ‌ها اغلب از طبیعت الهام گرفته شده‌اند و ارگانیک به نظر می‌رسند. این رنگ‌ها می‌توانند در هنگام استفاده در دیوارها، مبلمان و لوازم دکوری با یکدیگر هارمونی زیبایی به وجود بیاورند. در کنار این سبک که بیشتر از رنگ‌ها روشن و طبیعی استفاده می‌شود، سبک‌های دیگری نیز وجود دارند. برای مثال می‌توان سبک گوتیک را نام برد که در آن از رنگ سیاه و رنگ‌های خشن بیشتر استفاده می‌شود. چنین سبکی بسیار دراماتیک است و می‌تواند در میان سبک‌های معاصر سبکی به‌یادماندنی و تأثیرگذار باشد.

مطالب پیشنهادی  جایگاه و اهمیت نور در طراحی داخلی + 5 نکته مهم در طراحی!!

2) استفاده از نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی خیلی می‌بینیم که به سبک زندگی انسان‌ها دقت می‌شود. به‌عنوان ‌مثال استفاده از نورپردازی درست و روشنایی طبیعی باعث بهبود عملکرد و افزایش حس شادابی در افراد می‌شود. طراحان داخلی تا جایی که می‌توانند از پنجره‌های بزرگ و دیوارهایی با رنگ روشن و سفید استفاده می‌کنند. این کارها باعث بازتاب بیشتر نور طبیعی در خانه می‌شود و روی اخلاق، میزان فعالیت و سلامتی ما تأثیر می‌گذارد. مجموعة چکاد می‌تواند با طراحی لامپ‌های led مخفی و کاربردی، شب‌های زیبایی را نیز برای شما فراهم کند. امروزه از آباژورها و چراغ‌هایی با روکش‌های کاغذی و پارچه‌ای که رنگ روشنی دارند نیز استفاده می‌شود.

3) استفاده از مصالح طبیعی و اکولوژیک (بومی) در طراحی دکوراسیون داخلی

آشچزخانه ای با مصالح طبیعی-طراحی دکوراسیون داخلی
آشچزخانه ای با مصالح طبیعی-طراحی دکوراسیون داخلی -چکاد

طراحی دکوراسیون 1طبیعی بودن مصالح

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی موضوع پایدار بودن، قابل‌بازیافت بودن و طبیعی بودن مواد بسیار مهم است. طراحان هرروزه در مورد حفظ سلامت سیارة زمین محتاط‌تر می‌شوند. در نتیجه ما شاهد استفادة مواد سبز وارگانیک بیشتری در طراحی دکوراسیون داخلی هستیم. شرکت chakad-arc همیشه درصدد آن بوده که تمامی این موارد را رعایت کند. استفادة آهک و گچ نیز در دیوارهای خانه بسیار احساس خاکی و ارگانیک بودن به خانه می‌دهد. بومی هر منطقه‌ای که هستید سعی کنید بیشتر از طبیعت همان منطقه برای طراحی الهام بگیرید. مناطق کوهستانی، کویری، جنگلی هر کدام سبک متفاوتی دارند. یا حتی شهرهای مثل اصفهان، شیراز، یزد می‌تواند طراحی دکوراسیون داخلی متفاوتی داشته باشد.

4) استفاده از فضاهای باز و متصل در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی، داشتن فضاهای باز و متصل بسیار محبوب است. به‌طوری‌که بخش‌های مختلف خانه تا جایی که می‌شود به یکدیگر راه دارند. شیوة چیدمان (مبلمان، تخت و….) خانه می‌تواند در ایجاد فضای باز نقش مهمی داشته باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی گاهی برای داشتن فضای باز جابه‌جایی‌هایی در نقشة اصلی خانه صورت می‌گیرد. برای مثال می‌توان آشپزخانه را به بخش دیگری از خانه انتقال داد و یا تعداد اتاق‌ها را تغییر داد. روش دیگری برای ایجاد این فضا پیروی‌کردن از سبک مینیمالیسم ژاپنی است. در این سبک ما در خانه تا جایی که می‌توانیم وسایل را از دید پنهان می‌کنیم. به‌عنوان‌مثال از تختی برای اتاق خود استفاده می‌کنیم که دارای کشوهای مخفی برای انبارکردن وسایل است.

مطالب پیشنهادی  4مورد$ از مهم ترین مزایای قرنیز در دکوراسیون داخلی چه می باشد؟

5) استفاده از طرح‌های هنری و خلاقانه در طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی، زمان آن رسیده است که از طرح‌های هنری مناسب استفاده کنید. می‌توانید از آیتم‌هایی مانند مجسمه‌های مدرن، آیینه و تابلوهایی با طرحی ساده استفاده کنید. یکی از دیوارهای خانه را می‌توانید به شکل آجر و یا سنگ رنگ بزنید. استفاده از گلدان‌هایی با گل‌های طبیعی در قسمت‌های مختلف خانه پیشنهاد می‌شود. به طور خلاصه تا آنجایی که می‌توانید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه ی خود سلیقه به خرج بدهید. اما تناسب طرح با سبک دکوراسیونی که برای خانة خود که انتخاب کرده‌اید را فراموش نکنید. به‌عنوان‌مثال در خانه‌ای با طرح مدرن نمی‌توان از مبلمان سلطنتی و تابلوفرش استفاده کرد.

سه مورد از لوازم منسوخ‌ شده‌ درطراحی دکوراسیون داخلی

هر سال سبک‌های متفاوتی وارد عرصة طراحی دکوراسیون داخلی می‌شوند و هرکدام طرفدارانی پیدا می‌کنند. هر سبک دارای ارزش خاصی است و این ارزش‌ها هیچ‌وقت از بین نمی‌روند. بلکه درگذر زمان سبک‌ها بایکدیگر ترکیب می‌شوند و اسم دیگری به خود می‌گیرند. این سبک‌های جدید گاهی تنها چند وسیله را از خانه حذف کرده و به خانه‌هایی با سبک‌ مینیمالیستی نزدیک می‌کنند. همچنین گاهی به آن سبک‌های قدیمی رنگ و لعاب اضافه کرده و به اسم سبک معاصر به جامعه معرفی می‌کنند. به‌هرحال ارزش خانه به آسایش و زیبایی است که شما از آن دریافت می‌کنید. پس اگر هر کدام از این طرح‌های منسوخ شده را هنوز می‌پسندید از انتخاب آن نترسید. چکاد بهترین راهنمای شما در طراحی دکوراسیون داخلی است.

1) استفاده از رنگ‌های سفید و خاکستری برای طراحی دکوراسیون داخلی

در چند سال اخیر استفاده از رنگ‌ های سفید و خاکستری(رنگ‌های خنثی) بسیار پر طرفدار بوده است. به‌ عنوان‌ مثال حتماً شما ترکیب سفید و خاکستری را زیاد در آشپزخانه‌های امروزی دیده‌اید. در نظرسنجی‌ای که برای سال 2023 گرفته شده است محبوبیت رنگ سفید بسیار کاهش پیدا کرده. همچنین رنگ خاکستری روشن کمترین رأی را دریافت کرده است. بیشتر افراد به دنبال خانه‌ای هستند که بتوانند از آن احساساتی خاص و چندلایه‌ مانند آرامش و عشق دریافت کنند. آنها از خانه‌های بی‌روح و یکنواخت خسته شده‌اند و به دنبال زیبایی‌های طبیعی درخانه هستند. امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های بسیار زیادی از رنگ های زنده و طبیعی استفاده می شود.

2) استفاده از مبلمان سریع و نامناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی

استفاده از مبلمانی با رنگ چوب روشن، کم‌کم دارد از چشم طراحان می‌افتد. به دلیل ایجاد روح و حس طبیعت در خانه مبلمانی با رنگ چوب تیره، امسال  بسیار پرطرفدار است. همچنین استفاده از مبلمان، تختخواب و تمام وسایل حصیری که زمانی بسیار همه‌گیر بودند به سر رسیده. استفاده از مبلمان‌هایی که دارای منحنی و قوسی هستند نیز منسوخ شده است. این‌گونه مبلمان را می‌توان بیشتر در لابی شرکت‌ها و مجتمع‌های تجاری دید. استفاده از (مبلمان‌های سریع) نیز ممنوع است این دسته از مبلمان‌ها مانند لباس‌های ارزان و بی‌کیفیت هستند. شما هنگام خرید این دسته از مبلمان باید بدانید که چند فصل دیگر از آنها خسته خواهید شد. هر چند که شاید مقرون‌به‌صرفه‌تر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانة شما باشد.

مطالب پیشنهادی  5 استراتژی برای طراحی اتاق کوچک به منظور کاربری دو فرزند با علایق‌مختلف!
نورپردازی نادرست- طراحی دکوراسیون داخلی
نورپردازی نادرست- طراحی دکوراسیون داخلی-چکاد

3) نورپردازی های منسوخ شده در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها

طراحی دکوراسیون داخلی 2 نورپردازی نامناسب

در سال‌های قبل استفاده از لامپ‌های آویزان با طرح‌های شلوغ بسیار موردپسند طراحان قرار داشت. این طرح‌ها را بیشتر در آشپزخانه‌ها و بالای سر میزهای ناهارخوری می‌دیدید. بااین‌حال امروزه طراحان نورپردازی، با استفاده از این لامپ‌های آویزان را بیشتر مناسب شرکت‌ها و مراکز تجاری می‌دانند. همچنین استفادة بیش ازحد از نورپردازی در تمامی مناطق خانه‌مانند دکورها، قسمت‌های مخفی سقف‌ها و…نیز دیگر ازمدافتاده است. از جمله نورپردازی‌های ترند شدة امسال می‌توان به نورپردازی کاربردی و مخفی در قسمت‌هایی از کابینت‌های آشپزخانه اشاره کرد. توجه داشته باشید که در نورپردازی‌های مربوط به یک‌خانه نمی‌توان از تنوع رنگی بالایی استفاده کرد. رنگ‌های انتخاب شده باید متناسب با سبک خانه و میزان کاربردی‌بودن آن در قسمت‌های مختلف خانه طراحی دکوراسیون داخلی شوند.

نتیجه‌ گیری نهایی برای داشتن به‌روزترین طراحی دکوراسیون داخلی

همان‌طور که می‌دانید در طراحی دکوراسیون داخلی سلیقة کارفرما نقش اصلی ای در طراحی داخلی خانه دارد. هر چند که باید قبل انجام تغییرات، حتماً با مجموعه‌ای متخصص مانند chakad-arc برای گرفتن مشاوره نهایی در تماس باشید. تا اینجا در مورد ترندها و منسوخ‌شده‌های 2023 با یکدیگر  صحبت کردیم و مثال‌هایی برای هرکدام زدیم. گفتیم که سبک‌ها در طول زمان هیچ موقع ارزش و ماهیت خود را از دست نمی‌دهند. آنها تنها با یکدیگر ترکیب می‌شوند و سبک جدیدی را به وجود می‌آورند. شما حتی با اضافه و یا کم کردن چند وسیله می توانید سبک فعلی خانه ی خود را تغییر دهید. هرچند که بیشتر افراد به دنبال یک تغییر اساسی برای شروع فصل جدیدی از  زندگی خود می‌گردند.

خانه ی با ارزش من - طراحی دکوراسیون داخلی
خانه ی با ارزش من – طراحی دکوراسیون داخلی-چکاد

طراحی دکوراسیون 3 نتیجه ی نهایی

سؤالات متداولی که دربارة طراحی دکوراسیون داخلی پرسیده می‌شود

1) چند مورد از ترندهای سال 2023 طراحی دکوراسیون داخلی را نام ببرید؟

استفاده از رنگ‌های تازه، نورپردازی مناسب، مواد طبیعی و بومی، فضای باز و طراحی هنری است.

2) چه مبلمان‌هایی دیگر منسوخ شده‌اند؟

مبلمان‌های دارای رنگ چوب روشن، دارای منحنی، مبلمان سریع  از جمله منسوخ‌شده‌ها هستند.

3) دو کاری که برای داشتن طراحی دکوراسیون داخلی خلاق می‌توان انجام داد؟

یکی از دیوارها را به سبک‌سنگی و یا آجری رنگ کنید. از گلدان‌هایی با گل طبیعی در خانه استفاده کنید.